TAV'ın YÜZDE 10'u, İslami fonlara

TAV'ın YÜZDE 10'u, İslami fonlara

Tepe-Akfen ortak girişimi TAV Yatırım Holding İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Sani Şener, TAV Havalimanları Holding'in kasım ayında SPK'nın uygun gördüğü bir tarihte halka açılacağını söyledi.

TAV'ın YÜZDE 10'u, İslami fonlara
16px
24px
28.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

 Şener, bünyesindeki 10 şirketin gelirinin toplandığı TAV Havalimanları Holding'in halka arzı öncesi şirket değerinin geldiği yeri gösterebilmek ve bölgede kendilerini güçlendirecek ortaklar almak amacıyla hisse satışları yaptıklarını dile getirdi. Yüzde 5'lik bir hisseyi İslam Kalkınma Bankası Altyapı Fonu'na sattıklarını belirten Şener, yüzde 5'lik bir payın ise Kuveytli havalimanı geliştirme fonu Global Investment House'a (GIH) satıldığını dile getirdi. Bu satışlarla sermaye yapısını güçlendirdiklerini, küresel finans olanaklarına eriştiklerini belirten Şener, "Avustralyalı Babcock Brown ile görüşmelerimiz devam ediyor. Deutsche Bank ile görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Yüzde 20'ye varan hisselerimizi halka arzdan önce satmayı planlıyorduk" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde