'Sular yokuş yukarı akmaz'

'Sular yokuş yukarı akmaz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, darbe çığırtkanlarına seslendi...

'Sular yokuş yukarı akmaz'
16px
24px
08.04.2008 13:14
ABONE OLgoogle
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar millete bedel ödetecek hiçbir uygulamaları olmadığını, bundan sonra da olmayacağını belirterek, ''Şunu herkes bilsin ki sular yokuş yukarıya akmaz, Türkiye, demokrasi mecrasından geri döndürülemez'' dedi.

Erdoğan, Ankara'da felaket senaryoları yazmayı, boş vehimler üretmeyi, düz giden işleri sekteye uğratmayı kendine iş edinmiş olanlar bulunduğunu ifade etti.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, diyeceğinin her zamankinden daha çok önem taşıdığını belirterek, siyasette önemli olanın, demokratik duruşun, sağ-sol yapmadan ortaya konulması olduğunu belirtti. Bugünlerin geçeceğine işaret eden Erdoğan, "Türk demokrasisi, kurum ve kurallarıyla, inanıyoruz ki mevcut sorunlarını aşabilecek tecrübe ve olgunluğa sahiptir. Bugünlerden geriye sorunlar değil, onların nasıl çözümlendiği, siyasi aktörlerin bu süreçte ortaya nasıl bir duruş koydukları kalacaktır" dedi.

İçinde bulundukları sürecin ülkeye hizmet aşklarından ve demokrasi mücadelesinden hiç bir şey ekstiltmediğini anlatan Erdoğan, "Biz, 'Herkes için her vatandaşımız için daha çok demokrasi, daha çok refah' ilkesiyle yola çıktık, bundan sonra da bu istikamette yürüyeceğiz. Halkımızın aklına, vicdanına, hissiyatına tercüman olmaya devam edeceğiz. Milletimize güveneceğiz ve milletimizin hukukunu sonuna kadar savunacağız" diye konuştu.

Bugüne kadar millete bedel ödetecek hiçbir uygulamaları olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Bundan sonra da olmayacaktır. Şunu herkes bilsin ki sular yokuş yukarıya akmaz, Türkiye, demokrasi mecrasından geri döndürülemez. Dolayısıyla biz yine, demokrasiyi, hukuk devletini, milli menfaatlerimizi, 70 milyon insanımızın mutluluğunu, 81 vilayetin yollarını, 40 bin köyümüzün yolunu, suyunu, enerjisini, sularını, şehirlerimizin mamur hale gelmesini, üretimi, istihdamı, rekabeti düşünmeye, halkımızın sağlığına varıncaya kadar meseleleri için çare ve çözüm üretmeye devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Ülkenin istikbalini aydınlatmayı sürdüreceklerini anlatan Erdoğan, bugüne kadar kendilerini değil, ülkeyi ve milleti düşündüklerini, bundan sonra da aynı yolda yürüyeceklerini kaydetti.

Erdoğan, bugüne kadar kavganın, gerilimin, öfkenin tarafı olmadılarını belirterek, şöyle dedi: "Milletimizden yanayız ve milletimiz gibi düşünüyoruz. 22 Temmuz akşamı dediğim gibi; biz yalnızca bize oy verenlerin değil, bize oy vermeyenlerin de emanetini taşıyoruz.

Türkiye, 2002 Kasım'ından bu yana daha güçlü, daha kalkınmış bir ülke olma, daha mutlu, müreffeh yarınlara ulaşma adına doğru olanı yapıyor, doğru istikamette ilerliyor. Bu istikamet, milletimizin gösterdiği istikamettir. Türkiye için yegane doğru istikamettir. Şartlar ne olursa olsun, asla dışına çıkmamamız gereken istikamettir."

Türkiye'nin nabzını Ankara'da oturarak tutmanın imkanı olmadığını söyleyen Erdoğan, "Türkiye'nin gelecek heyecanını, çocuklarımızın taze umutlarını, insanımızın üretim azmini Ankara'da oturup sağır koridorların, aşılmaz duvarların, kapalı kapıların ardından duymak mümkün değildir.

Ankara'da felaket senaryoları yazmayı, boş vehimler üretmeyi, düz giden işleri sekteye uğratmayı kendine iş edinmiş olanlar var. Eğer kendinizi bu atalete teslim ederseniz, Türkiye'nin nasıl bir azim ve heyecanla geleceğe doğru ilerlemekte olduğunu asla bilemezsiniz. "

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde