Şike'ye Erdoğan'da karıştı

Şike'ye Erdoğan'da karıştı

ERDOĞAN: SPORDAN SORUMLU BAŞBAKAN YARDIMCIM, ÇALIŞMALARINI YAPIYOR.

Şike'ye Erdoğan'da karıştı
16px
24px
04.08.2006 15:21Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Cuma namazını konutunun yakınındaki Akabe Camii'nde kılan Başbakan Erdoğan, cami çıkışı kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıttı. Erdoğan, gazetecilerin, futboldaki şike iddialarına ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti.

'Henüz önüme gelmiş bir dosya yok, ama bir talebim var. Spordan sorumlu başbakan yardımcım, bu konuyla ilgili çalışmalarını yapıyor. 2006-2007 futbol sezonunun, özellikle bundan önce yaşadığımız sıkıntıları yaşamamak kaydıyla sportmence geçmesini temenni ediyoruz. Başarılarla dolu olmasını temenni ediyoruz. Özellikle Avrupa'da ülkemizin bundan önceki yıla göre çok daha başarılı olmasını ve yeniden daha önceki yıllara ulaşma başarısını göstermelerini temenni ediyorum. İnanıyorum ki, kulüplerimizin şu andaki performansı bu istikamette. Özellikle de Kayserispor'un UEFA'ya gitme şansını yakalaması ve elemiş olması gücümüzü yeniden ortaya koydu. Kulüplerin hepsine başarılar diliyorum.'

Bir gazetecinin, 'Şike iddialarıyla ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu harekete geçecek mi' sorusu üzerine Erdoğan, şu anda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in çalışmalar yaptığını, bu çalışmalardan sonra değerlendirme yapacaklarını söyledi. Mehmet Ali Şahin'in bugün bir gazetede dosyanın Başbakanlıkta olduğu yönünde açıklamasının bulunduğunun hatırlatılması üzerine Erdoğan, 'Biliyorsunuz dosya bana direkt gelmez. Önce müsteşarıma gelir, ondan sonra bana ulaşır' diye konuştu. Erdoğan, cuma namazının ardından, Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki konutuna geçti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde