Şeyh'in rakibi Trump

Şeyh'in rakibi Trump

EL MAKTUM'UN İSTEDİĞİ ARAZİ İHALESİNE TRUMP'UN DA KATILACAĞI KONUŞULUYOR.

Şeyh'in rakibi Trump
16px
24px
13.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Emlak kulislerinde, Bakanlar Kurulu kararıyla 460 milyon 550 bin YTL satış değeri biçilen arazinin ihalesine ABD'li emlak milyarderi Donald Trump'ın da katılacağı konuşuluyor. Böylece, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın söz konusu araziye yatırım yapacağını açıkladığı Dubai Şeyhi El Maktum ile Trump'ın rakip olacakları belirtiliyor.

18 Ağustos'ta yapılacak ihaleye ayrıca Türk Telekom'u satın alan Oger Grubu ile Zorlu Grubu'nun da katılması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre, Karayolları'nın arazisi için her talibin planı farklı; ancak taliplerin planları yüksek plazalar inşa etme hedefinde birleşiyor. Daha önce Dubai Şeyhi El Maktum'un rezidans projesi yapmayı planladığı araziyi tamamen iş merkezine dönüştürmek isteyenler de var. Arazide yerin üstünde 270 bin metrekarelik kapalı inşaat alanı bulunabilecek, yerin altına yapılacak inşaat için ise bir kısıtlama yok. Kapalı zarf usülüyle yapılacak ihalede açık artırmaya gidilmeyecek. 1 kez alınacak tekliflerde yer alan en yüksek fiyat ihaleyi kazanacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde