Selçuk Bayraktar 'Akıncı'nın Sırrı'nı paylaştı

Selçuk Bayraktar 'Akıncı'nın Sırrı'nı paylaştı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından AKINCI İHA paylaşımında bulundu. Bayraktar'ın paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri yer aldı. 

Selçuk Bayraktar 'Akıncı'nın Sırrı'nı paylaştı
16px
24px
20.05.2024 14:39Güncelleme: 20.05.2024 14:42
ABONE OLgoogle

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Selçuk Bayraktar İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bulunduğu helikopterin enkaz yerini bulan ve Türkiye'ye dönüşünde Van Gölü üzerinde ay yıldız çizen  Akıncı İHA'nın sırrını paylaştı.

Paylaşımda yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayraktar AKINCI için yazdığı mesajda şu ifadelere yer verildi: 

"Türkiye, devlet tecrübesi 2 bin 200 yılı aşan bir ülkedir. Bu vasfımızı, her dönemde en güçlü, en ileri, en etkili siyasi, askeri, ekonomik, toplumsal altyapıyı kurmuş olmamıza borçluyuz. Devlet yönetimindeki görevlerimiz boyunca, ülkemizi bu tarihi mirasına layık seviyeye getirmenin mücadelesini verdik. İnancımızı ve neslimizi korumanın yolunun, bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktan geçtiğini hiç unutmadık.

Maziden atiye kurduğumuz köprü ile Türkiye'yi her alanda dünyanın en ileri ülkeleri arasına yükseltmeye ahdettik. Bilhassa savunma sanayimizi kendi kendimize yeterli hale getirmek için çok çalıştık.Karada, denizde, havada ve inşallah uzayda, dostlarına güven, düşmanlarına korku veren bir Türkiye hedefine odaklandık. Elde ettiğimiz başarıyla, Türk Milletinin yüksek teknolojiye dayalı sistemleri üretme ve kullanma yeteneğini tüm dünyaya gösterdik.

BAYRAKTAR serisi silahlı/silahsız insansız hava araçları, işte bu gayretin en başarılı eserlerinden biridir. Gençlerimizin, demokrasiden ekonomiye ve özellikle de teknolojiye kadar her alanda kurduğumuz güçlü altyapı üzerinde 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçireceklerine yürekten inanıyorum. 'İstiklalimiz ve istikbalimiz için hep daha ileriye' diyerek, AKINCI TİHA projesi ile bir üst aşamaya geçen bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde