Seda Akman'a, uyuşturucudan 10 yıla kadar hapis istendi

Seda Akman'a, uyuşturucudan 10 yıla kadar hapis istendi

Oyuncu Seda Akman ve Durul Bazan'ın uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle 10 yıla kadar hapsi istendi.

Seda Akman'a, uyuşturucudan 10 yıla kadar hapis istendi
16px
24px
19.03.2008 23:09
ABONE OLgoogle
Oyuncu Seda Akman ve Durul Bazan'ın "uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştırmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 4 tutuklu sanık katıldı. 16 sanığın yargılandığı davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların Özkan Ok liderliğinde hareket ettiklerini belirtti. Savcı, Coşkun Kalyoncu, Ahmet Genç, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan'ın da uyuşturucu ticareti yaptıklarını belirtti. Diğer sanıkların da arkadaş gruplarıyla birayara geldikleri dönemlerde 10-15 paketlik kokain ısmarlayarak parti düzenlediklerini ifade etti.

Seda Akman ve Durul Bazan ile birlikte 10 sanığın kokain kullandıkları ve kullandıkları kokaini 10-15 kişilik partiler halinde içilecek şekilde Özkan Ok, Coşkun Kalyoncu, Ahmet Genç, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan'dan temin ettikleri, bu nedenle uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştırdıklarını iddia eden savcı, sanıkların gevşek de olsa hiyerarşik yapılanma içinde hareket ettiklerini belirtti. Bu nedenle suçun örgüt faaliyetleri çerçevesinde işlediklerinin anlaşıldığı kaydedildi

Özkan Ok'un "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından 13 yıldan 39 yıla, Coşkun Kalyoncu, Ercan ve Ergün Türkkan kardeşlerin de "Örgüte üye olmak, uyuşturucu ticareti yapmak ve uyuşturucu madde bulundurmak" suçlarından 13 yıldan 38 yıla kadar hapsi istendi

Seda Akman'ın ablası Eda Akman ile birlikte 10 sanığın "Uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştırmak, örgüte üye olmak ve uyuşturucu madde bulundurmak" suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, Ahmet Genç hakkında ise yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Sanıklara, savunmalarını hazırlamaları için süre veren mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde