Sarev, yeni dönemde A Plus kategorisinde büyümeyi hedefliyor

Sarev, yeni dönemde A Plus kategorisinde büyümeyi hedefliyor

Sarev, önümüzdeki dönemde özel markalar ve özel üretimlerle A Plus alanında büyümeyi hedefliyor. Yurt içinde ve yurt dışında yeni konsept mağazalar açacak olan grup yeni sezon ürünlerini de tanıttı. Özel ürünlerde 50 bin TL’lik takım dikkat çekti.

Sarev, yeni dönemde A Plus kategorisinde büyümeyi hedefliyor
16px
24px
23.04.2024 14:37Güncelleme: 24.04.2024 16:57
ABONE OLgoogle

Meltem GÜNAY 

Sarar Group’un ev tekstili markası olan Sarev, A-plus’da büyümeyi hedefliyor. Son üç yılın ortaması baz alındığında 22 milyon dolar ciroya ulaşan şirketin 2024 yılı için ciro hedefi 24 milyon dolar.  

Ev tekstil sektöründe faaliyet gösteren Sarev Group yeni sezon ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Eskişehir’deki fabrika ve tesislerde gerçekleşen tanıtımda bilgi veren Sarar Group’un üçüncü nesil temsilcilerinden Yönetim Kurulu üyesi Sara Sarar, Sarev’i büyütmeye devam ettiklerini anlattı.

HEDEF 24 MİLYON DOLAR CİRO

Şu anda yurt içinde 350 yurt dışında 40 farklı noktada faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Sarar, “20 ülkeye de ihracat yapıyoruz. Sarev’de son üç yılın ortalaması baz alındığında yıllık ortalama 22 milyon dolar ciroya ulaştık. Genel cironun içerisinde yaptığımız ihracatın payı ise 7,5 milyon dolar. Bunun 5,5 milyon dolarını ise “private label (özel marka)” alanından edindik. “Private label” olarak başta Fransa, Almanya ve Hollanda olmak üzere Avrupa ülkelerine hizmet veriyoruz.

Sarev ile ağırlıklı olarak Rusya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerine hizmet verirken Rusya ve Kazakistan gibi yeni gelişen pazarlardaki yurt dışı fuarlarına da katılım sağlıyoruz. Bu perspektifte 2024 yılı sonunda ciromuzu 24 milyon dolar seviyelerine çıkarmak en nihai hedefimizdir” diye bilgi verdi.

İş hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen politikaları ile faaliyetlerine devam ettiklerinin de altını çizen Sarar,  çalışanların yüzde 70’den fazlasının kadınlardan oluştuğunu da dile getirdi.

DÜNYA MARKALARINA ÜRETİM YAPIYORUZ

Sarev’in sektöre 2005 yılının sonlarında ilk adımını attığını anlatan  Sarev Genel Müdürü Erdal Deniz o zamandan beri gelişimlerini sürdürdüklerini belirterek, “Dünyanın önde gelen markaları Boss Home, Kenzo Home, Lacoste Home ve Olivier Desforges’un ev tekstili ürünlerini üretirken; bu ürünlere konsept mağazalarımızda  da yer veriyor ve bu markaların Türkiye distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürüyoruz. Aynı zamanda kendi koleksiyonuzla da büyümeye devam ediyoruz” dedi. Deniz, bu seneki koleksiyon, vegan ipek olarak bilinen elyaf ve ipeklerden oluşan cupro kumaşları, %100 ipek, keten, kaşmir ve yünden oluşan ürünler ve özel jakarlı tasarımları içerdiğini dile getirdi.

Sarar Yönetim Kurulu Üyesi Sara Sarar ve Sarev Genel Müdürü Erdal Deniz

EV TEKSTİLİNDE TALEP PATLAMASI YAŞANDI

Gelenekselde güçlü bir marka olduklarını dile getiren Deniz, bu sene Bodrum, Bingazi, Bakü, Dubai ve İstanbul Tersane’de mağaza açacaklarını kaydetti.

Özel tasarım olarak hazırlanan ürünün satış fiyatı 22 bin TL. 

Markaya özel tasarımlarının yanı sıra özel A Plus ürünlerde büyümeyi hedeflediklerini de ifade eden Deniz, “Ev tekstili pandemiden sonra hızla gelişti. Son iki yılda talep patlaması yaşandı, tarzlar önem kazandı. Sarev Elite Grubu ürünlere daha fazla önem vermeye başladık. İpek nevresim yapmaya başladık, kendi başına bir grup oldu. Bunların fiyat skalası 10-50 bin arasında değişen ürünler. Bu ürün grubunda büyümeyi hedefliyoruz. “ dedi.

Koleksiyonda yer alan en pahalı ürün ise 50 bin TL 

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde