Sanayici ihracata odaklanmalı

Sanayici ihracata odaklanmalı

TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, ''Bugüne kadar kendi içerisinde enerjisini harcayarak zaman kaybeden Türkiye'nin bundan sonra kaybedecek zamanı yok'' dedi.

Sanayici ihracata odaklanmalı
16px
24px
03.02.2007 15:07
ABONE OLgoogle

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, ''Bugüne kadar kendi içerisinde enerjisini harcayarak zaman kaybeden Türkiye'nin bundan sonra kaybedecek zamanı yok'' dedi.

Meral, Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (BİSİAD) ziyaretinde yaptığı konuşmada, borsanın yükselmeye, faizlerin düşmeye devam ettiğini belirterek, Türk Lirası'nın da gücünü koruduğunu söyledi. Hrant Dink cinayeti ve ardından yaşanan olaylara değinen Meral, şöyle konuştu:

''Bugüne kadar kendi içerisinde enerjisini harcayarak zaman kaybeden Türkiye'nin bundan sonra kaybedecek zamanı yok. Üretime, ihracata odaklanmalıyız. Kimse bu tür olaylara prim vermemeli. Kendi içimizde hatta ailemizle bile bu konuları konuşmamalıyız. Bu konu kapanmıştır. Hukuk devletinin gerekli kurumları araştırma ve soruşturma yapıyor. Bu tür eylemleri yapanların amacı olayları devamlı gündemde tutmak, konuşulmasını sağlamak ve dalgalanmalara yol açmaktır. Buna fırsat verilmemelidir. İş dünyası üretime ve ihracata odaklanmalıdır.''

Meral, doların düşük, Türk Lirası'nın güçlü olmasının sanayici için sorun olduğunu belirterek, ''Halen yüksek olan faizler Türk Lirası'nın güçlü kalmasına neden oluyor. Merkez Bankası'nın faizleri biraz daha gevşetmesi Türk Lirası'nın değerini düşürecektir. Bu durumun ihracatçının işini çok kolaylaştıracağını düşünüyorum'' dedi.

Meral, Bilecik'in doğaltaş ve toprak sanayisi potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirterek, Bilecik'i, Türkiye ve dünyaya tanıtmak için ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını kaydetti

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde