Sabri Ülker ölümünün 12. yılında anıldı

Sabri Ülker ölümünün 12. yılında anıldı

Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker, ölümünün 12.yılında anıldı. Murat Ülker de babasının ölüm yıl dönümünde “Benim rahmetli babam, herkesin Bisküvici dedesi Sabri Bey’i özlemle anıyoruz” mesajı paylaştı.

Sabri Ülker ölümünün 12. yılında anıldı
16px
24px
12.06.2024 14:24Güncelleme: 12.06.2024 14:30
ABONE OLgoogle

 

Türkiye’de kendi alanında bir çok ilke imza atan Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker 12 yıl önce yaşamını yitirdi.  Holding, onun hayatından kesitlerin yer aldığı bir video mesajı ile Ülker’i andı.

Mesajda da, “Bugün 98 farklı ülkenin pasaportuna sahip 80 bin çalışanımızla 4 milyarlık bir coğrafyaya mutluluk dağıtıyor, ülkemizi tüm dünyada iftiharla temsil ediyoruz. Bize miras bıraktığı ilke ve değerlerle her zaman yol gösteren merhum kurucumuz Sabri Ülker’i 12. vefat yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” denildi.

ÇOK İYİ BİR BABAYDI

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker de yayımladığı mesajında, “Benim rahmetli babam, herkesin“Bisküvici Dede”si Sabri Bey’i özlemle anıyoruz…

Her fırsatta söylerim; Sabri Bey, ülkemizin lider gıda şirketi Ülker’in başarısının mimarlarından olmasının yanı sıra çok iyi bir babaydı. O ufak imalathaneden bugün dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 46 fabrikaya uzanan başarı öyküsünün ardında aynı derecede ilham verici bir kişisel yaşam öyküsü de bulunuyor. Disiplini, güven ve saygı anlayışı, adalete verdiği önemin yanı sıra nezaketi, liderliği, mütevazılığı ile de bizlere örnek oldu. Kaliteden taviz vermeden, zaman da dahil olmak üzere hiçbir kaynağı israf etmeden, azimle çalışmayı ondan öğrendik. Profesyonel ve kişisel yaşamında temas ettiği herkeste derin izler bırakan babam Sabri Bey’i, vefatının 12. yıl dönümünde dualarla, rahmetle anıyorum.” dedi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde