Rahmi Koç'u en çok üzen satış

Rahmi Koç'u en çok üzen satış

Koç, kendisini en çok üzen, en çok sevindiren, en çok heyecanlandıran ve üzerinde önemle durduğu konuları anlattı.

Rahmi Koç'u en çok üzen satış
16px
24px
21.05.2011 15:55
ABONE OLgoogle

Koç Holding’in kurumsal yayını BizdenHaberler’in, Grubun 85. Kuruluş Yıldönümüne özel sayısında yer alan röportajda Koç, kendisini en çok üzen, en çok sevindiren, en çok heyecanlandıran ve üzerinde önemle durduğu konuları anlattı.

İşte Rahmi Koç’un verdiği cevaplar:

Koç Topluluğu’ndaki çalışma hayatı boyunca Rahmi M. Koç’u en çok üzen gelişmeler:

“Büyük emek vererek inşa etmiş olduğumuz Asil Çelik şirketimizin özelleştirilmesi, Garanti Bankası’nın satılması, armatörlüğe girme teklifimin, idare meclisinde bir oy fark ile kabul edilmemesi ve de Telekom işine, ayağımıza kadar geldiği halde girmememiz olmuştur.”

En çok sevindiren gelişmeler:

“Uzun sene üzerinde durduğumuz ihracatın gelişmesi, Tüpraş’ın satın alınması, Türkiye’de Ar-Ge’ye en büyük yatırım yapan kuruluş olmamız ve de Koç Üniversitesi mezuniyetlerinde gençlerin keplerini havaya atma anı olmuştur.”

En çok heyecanlandıran gelişmeler:

“Beni en heyecanlandıran, memnun ve mesut eden nokta da, biz dört kardeşte olduğu gibi, üç oğlumun da ahenk içerisinde çalışıyor olmalarıdır. Daha şimdiden onlar da bizden aldıkları bayrağı daha da ileriye götürmeye başladılar bile.”

Üzerine önemle durduğu konu:

“Ticaret ve sanayideki piyasa değerlerimizin korunması, ihracatımızın artırılması, kârlılığımızın korunması, yeni yeni genç liderlerin yetiştirilmesi ve de üzerinde ısrarla çalıştığım Tıp Fakültesi ve hastanemizin tasarladığımız gibi zamanında bitirilmesi ve memlekete değerli doktorların yetiştirilmesidir.”

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel’in en çok üzüldüğü konuyla ilgili görüşü ise şöyle:

“Migros’un satışı da beni fevkalade üzdü. Aile üyelerimiz ve profesyonellerimiz hissi davrandığım için sık sık eleştirseler bile içimden o his gitmiyor.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde