Polisin VAR odasından suça geçit vermedi

Polisin VAR odasından suça geçit vermedi

2023-24 sezonunda çok sayıda yanıcı, kesici ve patlayıcı madde ele geçiren spor polisleri, kendilerine ait izleme odalarından yaptıkları tespitlerle suça geçit vermedi.

Polisin VAR odasından suça geçit vermedi
16px
24px
13.06.2024 09:06Güncelleme: 13.06.2024 09:16
ABONE OLgoogle

İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, yardımcısı Zafer Baybaba ve Osman Tınmazol'un başında olduğu Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü, yakaladığı istikrar ve başarı ile tüm ülkede örnek gösterilen bir birim. Aktaş'ın 4 yıl önce göreve başladıktan sonra verdiği önemle personel sayısı 130'dan 260'a yükseltildiŞubenin her İstanbul takımının taraftar gruplarından sorumlu 1'i komiser, 2'si polis olmak üzere 3 kişilik timleri var.

Bu timler, sorumlu oldukları takımların taraftarları ile birlikte İstanbul ve diğer illerde oynanan tüm deplasman maçlarını takip ediyor. Profesyonel futbolun yanı sıra, amatör futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda da görev yapıyorlar. İstanbul Emniyeti Spor Güvenliği Polisleri, 2023-24 sezonunda da sporda şiddete geçit vermedi. İzleme yaptıkları kendilerine ait "VAR" odalarından suça karışanları tespit ettiler. Bu kapsamda toplamda 2 bin 61 taraftara işlem yapıldı.

ÇALIŞMALAR MAÇTAN 3 GÜN ÖNCE BAŞLIYOR

Karşılaşma günü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hareket eden Spor Şube Müdürlüğü, genel çalışmalarına ise maçlardan 3 gün önce başlıyor. Şubenin sanal devriye ekipleri de müsabakalardan önce gerginliği artırabilecek veya suç içerikli paylaşımları tespit edebilmek için 2 bin 500'e yakın sosyal medya hesabını anlık olarak takip ediyor.

MEŞALELER CİPS PAKETİNDE

İstanbul Emniyeti Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü Polisleri; 2023-2024 sezonunda görevini eksiksiz yerine getirdi. Çok sayıda yanıcı, kesici ve patlayıcı madde ele geçirildi. Meşaleler cips paketlerinde, bıçaklar ise eldivenlerin içerisinde bulundu.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde