Polat’tan itiraf gibi açıklama:Başarı sözü vermedim

Polat’tan itiraf gibi açıklama:Başarı sözü vermedim

Adnan Polat, Sarı - Kırmızılı kulübün karanlık tünelden çıktığını ve önünün açık olduğunu söyledi

Polat’tan itiraf gibi açıklama:Başarı sözü vermedim
16px
24px
16.09.2010 09:06
ABONE OLgoogle

Galatasaray’ın dün yapılan eylül ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan başkan Adnan Polat, Sarı - Kırmızılı kulübün karanlık tünelden çıktığını ve önünün açık olduğunu söyledi.

Kendisine yapılan eleştiriler nedeniyle üyelere kırgın olduğunu belirten Polat, “Çok büyük zorluklar içinde mücadele yapıyoruz. Bunlardan şikâyetçi değiliz ancak başkan ve yönetimin desteğe ihtiyacı var. Son üç ayda sistemli bir şekilde yapılan saldırılar bizi zor duruma düşürüyor. Yapılan eleştirilerin G.Saray’a zarar vereceğini anladığım anda kulübün çıkarlarını korumak için televizyona çıkmak zorunda kaldım. Bir tane destek mesajı göremedik. Buzdağının gözüken kısmı futbol. Ancak gözükmeyen kısmı gözüken kısmından çok daha büyük. Biz G.Saray’ın menfaatleri doğrultusunda mücadelemizi sürdüreceğiz. Göreve geldiğimde sportif başarı sözü vermemiştim. Bundan sonrası G.Saray’ın yatırım ve atılım dönemidir” dedi. Yaptıkları içinde başarısızlıkla sonuçlanan bazı işlerin olduğunu da itiraf eden G.Saray Başkanı, “Günde 100’den fazla karar verince tüm bunların doğru olması mümkün değil. Yaptığımız hataları düzeltmeye çalışıyoruz. Çok sıkıntılı bir 4.5 sene geçirdik. O dönemde görev almak isteyen G.Saraylı bulmakta zorlanıyorduk. Bugün herkes G.Saray’ın içinde çalışmak istiyor. Demek ki yapılanmayı doğru yapmışız” diye konuştu.

Kadınlarda finali F.Bahçe’yle oynarız

Kadın basketbolda finali ezeli rakibimizle oynarız diye düşünüyorum. Avrupa’da da onlarla karşılaşabiliriz. Bu eşleşmelerde kim gününde olursa o kazanacaktır. Erkek basketbolda ise çok savaşan bir takım izleyeceksiniz ancak bu takımın Türkiye Şampiyonu olması için 2 senelik bir zaman gerek.

Riva inşaat için hazır

Riva her şeyiyle inşaata hazır halde. Yaza doğru Riva’nın fiili inşaatına geçmiş oluruz. Benim felsefemde G.Saray’ın hiçbir varlığının satışını borç ödemekte kullanmak yok. Riva G.Saray’a daha büyük varlıklar kazandırmak için kullanılacaktır. Biz bu kulübün varlığını kaybedemeyiz.
 
Stadın açılışı 29 Ekim’de

Statla ilgili faaliyetler son hızda devam ediyor. Seyrantepe’de yapılacak işlerin toplamı 25 milyon TL. Stadın yetişmesi konusunda endişem yok. 29 Ekim’de geçici açılışı yapacağız ancak asıl hedefimiz 2. yarının ilk maçını orada oynamak. Taraftarların stattan hızlı çıkmasını sağlamalıyız. Stadın açılır-kapanır çatısı 2012 Mayıs’ta bitmiş olacaktır. 

Bürokrasiden şikâyetçiyim

Tesis çalışmalarında bürokrasiyi bir türlü geçemiyoruz. Bizi 6 ay geciktirdiler. G.Saray’ın gelirleri 184 milyon dolar civarında. Bu sayıyı 250 milyon dolara çıkartmamız lazım. Türk Telekom Arena’nın bir sene gecikmesinin G.Saray’a 60 milyon dolar zararı oldu. Futboldaki başarısız dönem de 40 milyon dolarlık gelir kaybına neden oldu.

Coşkun Gülbahar/Cumhuriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde