Pilot yolcuları uçaktan attı

Pilot yolcuları uçaktan attı

'Uçak rötar yaptı' diye olay çıkartan 32 yolcu, kaptan pilot tarafından 'Güvenlik tehlikesi' gerekçesiyle uçaktan indirildi

Pilot yolcuları uçaktan attı
16px
24px
01.05.2008 11:07
ABONE OLgoogle

ADANA'DAN İstanbul'a gitmek için Sun Ekspres'ten bilet alan 170 yolcu önceki gün saat 19.20'de havalanması gereken uçağı beklemeye başladı. Uçak iki saat rötarlı gelebildi. Uçağa alınan yolcular bu kez kayıp iki bagajın bulunmasını bekledi. Kimi yolcular mürettebatla tartıştı.

Uçağın pilotu, aprona döndü. 32 yolcu 'Uçuş güvenliğini tehlikeye soktukları gerekçesiyle' uçaktan indirildi. İndirilen yolculardan avukat Hakan Dinçtürk, 'Mürettebat tahammülsüz davrandı' derken, THY yetkilileri, 'Pilotlar, böyle bir durum sezerse yolcuyu uçurmayabilir' görüşünü belirtti...

Uçak şirketi Antalya seferini unuttu

Sun Ekspres'in bir başka uçağında da seferin unutulduğu iddiası, ortalığı karıştırdı. GS-FB derbisini izleyen bir grup Galatasaraylı, uçak şirketinin seferi unutup planlamaması nedeniyle 5.5 saat rötarla Antalya'ya gidebildi.

AA

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde