Para sihirbazı Soros Türkiye'ye geliyor

Para sihirbazı Soros Türkiye'ye geliyor

Eski para sihirbazı, yeni 'sivil toplum önderi' George Soros Türkiye'ye geliyor. İsmini tüm dünyaya 1997 Asya Krizi'nde oynadığı rol ile duyuran Soros'un haziran ayının ikinci haftasında Türkiye'de olacağı belirtiliyor.

Para sihirbazı Soros Türkiye'ye geliyor
16px
24px
17.05.2006 00:00Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Tam da Türkiye'de piyasaların çalkalandığı bir döneme rastlayan Soros ziyaretinin iki-üç ay önce planlandığı kaydediliyor. Geçtiğimiz yıl da aynı dönemde Türkiye'ye gelen Soros, Avrupa'daki yatırım fonunun yönetim kurulu toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdiği bilgisi veriliyor. Ukrayna ve Gürcistan'daki yaşanan ve yönetim değişikliği ile sonuçlanan halk hareketlerinde payı olduğu ileri sürülen Soros'un adını duyurduğu bir başka konu ise ABD Başkanı George W. Bush olan muhalefeti. Soros kurduğu uluslararası yatırım fonu Quantum ile milyonlarca dolar gelir elde etti. Soros yatırımlarından kazandığı gelir ile dünyanın en zenginler sıralamasına girdi. Forbes'un en zenginler sıralamasına göre 7.2 milyar dolar serveti olan George Soros 71. sırada bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde