Özyeğin üniversite kuruyor

Özyeğin üniversite kuruyor

FİNANSBANK'I NBG'YE SATTIKTAN SONRA NE YAPACAĞI MERAKLA BEKLENEN ÖZYEĞİN..

Özyeğin üniversite kuruyor
16px
24px
30.06.2006 13:10
ABONE OLgoogle

Finansbank’ı Yunanlılara 2.8 milyar dolara sattıktan sonra ne yapacağı merakla beklenen Hüsnü Özyeğin, üniversite kuruyor. 
 
Finansbank’ı Yunanlılara 2.8 milyar dolara sattıktan sonra ne yapacağı merakla beklenen Hüsnü Özyeğin, inşaat ve turizmde büyüyeceğini açıklamıştı. Bu sektörlerde yatırımları olan Özyeğin, şu sıralarda farklı bir proje üzerinde çalışmaya başlamış. Özyeğin’in amacı üniversite kurmak.

Bu konuda hem vakıf hem de devlet üniversitelerinde görev yapan akademisyenler ile irtibata geçen Özyeğin’in hedefi, yönetim ve işletme alanında uzmanlaşmış bir üniversite kurmak. Özyeğin son olarak da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı ile görüş alışverişinde bulunmuş.

Türkiye’de bu alanda eğitim veren hem devlet hem de özel üniversiteler var ancak maalesef dünyada bu alanda söz sahibi olan okullar sıralamasında Türk üniversiteleri yok. Bu nedenle çok sayıda öğrenci lisans ya da master için ABD’ye gidiyor.

Farklı alandaki yatırımları ve ticari zekasıyla çok sayıda Türk girişimciye model olan Özyeğin, üniversitede de fark yaratacak. Bu arada daha önce girişim sermayesi şirketi kurarak genç girişimcilere destek olmak isteyen Özyeğin’in bu konuda da çalışmalarını hızlandırdığını duydum. Özyeğin’in, iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerin ortaklığı ile yeni bir şirket kuracağı ve büyük boşluk olan bu alana da hızlı bir giriş yapacağı konuşuluyor.

Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde