Öztiryaki güven tazeledi

Öztiryaki güven tazeledi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, genel kurulda görevine tekrar seçildi

Öztiryaki güven tazeledi
16px
24px
30.06.2008 18:45
ABONE OLgoogle
İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, genel kurulda görevine tekrar seçildi. İstanbul Demir Çelik İhracatçıları Birliği Genel Kurulu'nda da Serdar Koçtürk güven tazeledi.

Binlerce üyesi ve 5 milyar doların üzerindeki ihracat rakamı ile ihracatçı birlikleri arasında önemli bir yere sahip olan İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Seçimlerde, Fikret Kaya tarafından oluşturulan liste ile yarışan Tahsin Öztiryaki, bir kez daha başkanlık görevine seçildi.

Genel Kurulda konuşan Öztiryaki, yönetimleri döneminde ortalama olarak her yıl yüzde 30'lar civarında artan birlik ihracatına dikkat çekerek; "Bizler üyelerimizin ihracatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Öztiryaki, sektörün ticari bağlantılar kurduğu ve dünyadaki yenilikleri takip edebildiği fuarlara katılımı yüzde 100 artırdıklarını hatırlattı. "Yeni dönemimizde de ilk proje olarak teknik tasarımcı yetiştiren okullar açacağız" diye konuşan Öztiryaki, sektörün birlik ve beraberlik içinde hak ettiği noktaya yürüyeceğini sözlerine ekledi.

İDDMİB Yeni Yönetim Kurulu: "Tahsin Öztiryaki Öztiryakiler A.Ş, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Metalsac LTD., Serdar Koçtürk Kibar Dış Ticaret A.Ş, Bekir Yelken Yelken Kalıp, Sevgür Arslanpay Sarkuysan Elektrolitik, Ali Cengiz Taygan Ar-İş Otomotiv, Sedat Özçelik Erdoğanlar Alüminyum, İsmail Erdoğan Hisar Madeni Eşya, Sabri Başer Teknik Alüminyum"

Yeni Denetim Kurulu: Mehmet Lise Paksan, Serdar Urfalılar Urtim

DEMİR ÇELİK'TE KOÇTÜRK YENİDEN BAŞKAN

Öte yandan, İstanbul Demir Çelik İhracatçıları Birliği genel kurulunda halen başkanlık görevini sürdüren Serdar Koçtürk, görevine tekrar seçildi.

Genel Kurulda konuşan Koçtürk, Türkiye ihracatından yüzde 12 pay alan ve başta otomotiv, makine, beyaz eşya ve elektrikli aletler olmak üzere fazla ihracat yapan sektörlerin ana girdilerini sağlayan demir çelik sektörünün yeni dönemde de başarılarını sürdüreceğini belirtti.

Yeni Yönetim Kurulu: "Serdar Koçtürk Kibar Dış Ticaret, Uğur Dalbeler Çolakoğlu Metalurji, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Metalsac LTD., Namık Ekinci Ekinciler Demir Çelik, İbrahim Pektaş Diler Dış Ticaret AŞ, Yılmaz Aslan İçdaş Çelik, Tayfun Çebi Kaptan Demir Çelik, Bülent Demircioğlu Borusan Mannesman AŞ, Kadir Efe Efesan AŞ"

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde