Özgür Demirtaş’tan tasarruf isyanı

Özgür Demirtaş’tan tasarruf isyanı

Ekonomist Özgür Demirtaş, Türkiye’nin tasarruf etmesi gerektiğini vurgulayarak tasarruf tedbirlerinin başlaması gereken alanları belirtti. Demirtaş, tasarrufların dar gelirliden değil itibardan, siyasetçilerden, hükümetten ve devletten başlatılmasını belirtti.

Özgür Demirtaş’tan tasarruf isyanı
16px
24px
13.06.2024 00:14Güncelleme: 13.06.2024 08:38
ABONE OLgoogle

Son dönemde Türkiye’nin ana gündeminde yer alan tasarruf tedbirleri kapsamında kamuda ve birçok alanda düzenlemeye gidildi.  Yapılan ve yapılacak tasarruf tedbirlerinin dar gelirliye etkisi ise tartışılmaya devam ediliyor. Ekonomist Özgür Demirtaş da Türkiye’nin tasarruf etmesi gerektiğini vurgulayarak tasarruf tedbirlerinin başlaması gereken alanları tekrar belirtti.

Demirtaş, tasarrufun dar gelirliden değil devletten başlaması gerektiğini üvurguladı:

“Bunu çok defa yazdım yine yazayım: Türkiye'nin Tasarruf etmesi gerekli. Ama bu tasarruf DAR Gelirliden, Emekliden, İşçiden, Memurdan, Çiftçiden BAŞLAYAMAZ. Bu Tasarruf, itibardan başlar, Siyasetçilerden başlar, Hükümetten başlar, Devletten başlar. BAŞLAMALI...”

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde