Oyak Emeklilik de satılıyor

Oyak Emeklilik de satılıyor

Oyak bank'tan sonra Oyak Emekliilik'te satılıyor. İşte alan firma ve satış rakamı...

Oyak Emeklilik de satılıyor
16px
24px
17.06.2008 12:40
ABONE OLgoogle

ING, bireysel emeklilik şirketi OYAK Emeklilik"i satın almak üzere OYAK Grubu ile anlaşmaya vardı. Satın alma işlemi ING"ye hızla büyüyen Türkiye bireysel emeklilik sektörüne giriş yapmak için önemli bir fırsat sunarken, ING"nin Türkiye"de banka satın alması ile bir süredir devam eden bankacılık faaliyetlerine de hız kazandırması öngörülüyor.

ING Group Avrupa Sigorta"dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Başkanı Jacques de Vaucleroy şunları söyledi: “Bu satın alma ING"nin bankacılık, yatırımlar, hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik sektörlerine olan keskin stratejik odaklanmasını destekliyor. Bu anlaşma, ING"nin hızlı büyüyen Türkiye pazarında daha fazla pay alması ve hizmet seçeneklerini genişletmesi yönünde önemli bir fırsat sağlayacaktır.”

Anlaşmaya göre ING, OYAK Emeklilik"in yüzde 100 hissesini, tamamı öz kaynaklarla olmak üzere 110 milyon Euro"ya satın alıyor. Satın alma işleminin gerekli süreçlerin tamamlanmasını takiben 2008"in ikinci yarısında tamamlanması öngörülüyor.

ING Sigorta Orta Avrupa CEO"su Tom Kliphuis şunları söyledi: “OYAK Emeklilik güçlü bir yönetime sahip ve dağıtım kanalı mevcut durumda ING Bank Türkiye ile entegre olmuş durumda. ING"nin hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik alanlarındaki deneyimini OYAK Emeklilik"in güçlü dağıtım kanalı ve piyasa bilgisi ile daha da güçlendirerek, Türkiye bireysel emeklilik sektöründe hızla öncü bir konuma geleceğimize inanıyoruz.”

OYAK Emeklilik, 2003 yılında bireysel emeklilik hizmeti sunmak üzere kurulan ilk şirkettir. 150.000 müşterisi ve 140 çalışanı bulunan OYAK Emeklilik, ürün ve hizmetlerini bağımsız acenteler ve daha önce OYAK Bank olan ING Bank Türkiye kanalı ile satmaktadır. OYAK Emeklilik, satın alma işleminin tamamlanmasını takiben ING Sigorta Orta Avrupa"ya dahil olacak ve bir yıl içerisinde ING markası ile faaliyetlerine devam edecektir.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde