Oda seçimlerinde karar zamanı

Oda seçimlerinde karar zamanı

Bakan Çağlayan, sanayi ve ticaret odalarında seçimlerin ertelenmesi konusuyla ilgili olarak, gelecek birkaç günde karar vereceklerini söyledi.

Oda seçimlerinde karar zamanı
16px
24px
15.02.2008 22:38
ABONE OLgoogle

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, sanayi ve ticaret odalarında seçimlerin ertelenmesi konusuyla ilgili olarak, gelecek birkaç günde karar vereceklerini söyledi.

Çağlayan, Manisa programı kapsamında Belediye Başkanı Bülent Kar ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çağlayan, ticaret ve sanayi odalarında seçim tarihlerinin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda gelecek birkaç gün içinde karar vereceklerini söyledi.

Odalarda AB'in getirdiği NACE sınıflandırma sistemine geçileceğini, bu sistemin sanayi ve ticaret envanteri açısından altyapı oluşturacağını kaydeden Çağlayan, şunları söyledi: ''Odalar Birliği konuyla ilgili müracaatını yaptı, arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. AB bunu 1 Ocak 2008'de uygulamaya başladı. Odalar birliği de 14 Ocak'ta uygulamanın başladığını ifade etti.

NACE kodlaması sırasında belli tarihlerde belli işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu işlerle ilgili bakanlığımızda çalışma yapıyoruz. Arkadaşlarımızın vereceği bilgiye göre önümüzdeki bir kaç gün içinde konuyu ilgili mercilere götürerek kararımızın ne olacağını netleştireceğiz. Önümüzdeki bir iki gün içinde bununla ilgili yol haritamızı, rotamızı belirleyeceğiz.''

Çağlayan, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin yönetimi konusunda yaşanan sorunlarla ilgili bir soruya ise konunu halen yargı sürecinde olduğunu, hukuki sonuca herkesin saygı duyması gerektiğini söyledi.

Bakan Çağlayan Türkiye'nin ekonomik istikrarla birlikte piyasa değerini artırdığını, Oyakbank ve Migros'a biçilen değerin de bunun bir göstergesi olarak algılanması gerektiğini kaydetti. Bakan Çağlayan, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar ve Manisa Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Hasan Geriter'i de ziyaret etti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde