Obama-McCain yarışında son durum

Obama-McCain yarışında son durum

CBS televizyonu ve New York Times gazetesinin ortaklaşa düzenledikleri son anket sonuçlarına göre...

Obama-McCain yarışında son durum
16px
24px
02.10.2008 13:57
ABONE OLgoogle

ABD'nin saygın yayın kuruluşları CBS televizyonu ve New York Times gazetesinin ortaklaşa düzenledikleri son anket sonuçlarına göre, Demokratların 4 Kasım da yapılacak başkanlık seçimindeki adayı Barrack Obama'ya halk desteği rekor düzeyde arttı. Obama, seçimlere son bir ay kala hazırlanan son ankete göre, Cumhuriyetçi rakibi McCain'in tam 9 puan önüne geçti.

CBS ve New York Times tarafından açıklanan anket sonuçlarında, seçimlerde oy kullanacak Amerikan halkının % 49'un tercihi Demokrat Obama, % 40'ın tercihi ise Cumhuriyetçi McCain oldu. CBS televizyonu ve New York Times gazetesi tarafından bugüne kadar yapılan anketlerde ilk kez Obama'nın ezici bir farkla rakibi McCain'ı geçtiği bildirildi.

ABD'li siyaset uzmanları, Obama'ya olan desteğin rekor düzeyde artışında, Wall Street'de yaşanan ve Dow Jones endeksinin bir günde 777 puan rekor düşüşe sebeb olan 700 milyar dolarlık devlet desteğinin ABD kongresinden geçmemesinde, Amerikan halkının suçlu olarak Cumhuriyetçileri bulması görüşünde birleştiler. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde