New York Belediye Başkanı Adams, savunma için 743 bin dolar harcadı

New York Belediye Başkanı Adams, savunma için 743 bin dolar harcadı

Seçim kampanyasında Türkiye’den yasa dışı para kabul ettiği iddiasıyla hakkında FBI tarafından hakkında soruşturma yürütülen New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın savunma fonu harcamasının 743 bin doları geçtiği ortaya çıktı.

New York Belediye Başkanı Adams, savunma için 743 bin dolar harcadı
16px
24px
17.04.2024 21:00
ABONE OLgoogle

 

FBI tarafından seçim kampanyası sırasında Türkiye'den yasa dışı para kabul ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın savunma masraflarının 743 bin doları geçtiği ortaya çıktı.

SORUŞTURMA MASRAFLARI İÇİN VAKIF KURDU

Hakkında atılan iddialar ve başlatılan soruşturma sonrasında Başkan Adams kasım ayında bir vakıf kurmuştu. Soruşturmayla ilgili masrafları karşılamak üzere kurulan vakıf geçtiğimiz pazartesi günü yapılan harcamalarla ilgili açıklama yaptı. Oluşturulan fona, yüzlerce katılımcıdan yaklaşık 1.2 milyar dolar toplandığı belirtilirken, paranın 733 bin 992 dolarının hukuk firması WilmerHale'ye ödendiği ortaya çıktı. Adams'ın eski baş danışmanı Brendan McGuire de hukuk firması WilmerHale'de ortak olarak çalışıyor ve belediye başkanını temsil etmek üzere atanan en üst düzey avukat.

ÖZEL DEDEKTİFLİK ŞİRKETİNE DE ÖDEME YAPILDI

Yeni başvurulara göre, vakfın topladığı nakit paranın 10.000 doları, Adams'ın uzun süredir bağış toplama konusunda uyum avukatı olan Vito Pitta tarafından işletilen bir firma olan Pitta LLP'ye yasal ücretler olarak dağıtıldı. Yine kayıtlara göre 'inceleme ve soruşturma hizmetleri' için de özel bir soruşturma şirketi olan Beau Dietl & Associates'e de 13 bin 329 dolar ödendi. Vakfın yine 'özel dedektiflik firması' Artus Group'a da 68 bin 328 dolar ödediği de kayıtlara girdi. 

patronlardunyasi.com

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde