Murdoch'a Star Gazetesi'nden davet

Murdoch'a Star Gazetesi'nden davet

Alaaddin Kaya ile yollarını ayıran Star Gazetesi Yönetim Kurulu başkanı Ali Özmen Safa, Türkiye'de gazete arayan Murdoch'a "Star için kapılarım açık"dedi.

Murdoch'a Star Gazetesi'nden davet
16px
24px
16.08.2006 12:55
ABONE OLgoogle

Alaaddin Kaya ile yollarını ayıran Star Gazetesi Yönetim Kurulu başkanı Ali Özmen Safa, yerli ve yabancı ortaklık tekliflerine açık olduklarını söyledi. Safa, "Murdoch ya da başkaları eğer Star Gazetesi ile ilgileniyorlarsa, benim de kapım her zaman onlara açık. Ancak her şey yasalar çerçevesinde olmalı. Yasa yabancı ortağa ne ölçüde izin veriyorsa, ona göre hareket ederiz" açıklamasını yaptı. Öncelikli hedefinin Star'ın çizgisini değiştirmeden büyümek olduğunu vurgulayan Özmen, çalışan kadrosunu genişleteceğini, televizyon yayınına da 3 ay içinde geçeceklerini belirtti.

Televizyon kanalının ismi ile ilgili bir açıklama yapmak istemeyen Safa, "Star gazetesinde ikinci bir safhaya girdik. Bunu daha da ileriye taşımayı, gazeteyi daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Zaten bu hedefe Alaaddin Kaya ile daha yollarımızı ayırmadan başlamıştık" açıklamasını yaptı.

Safa, yönetim kurulunda yeni üye alımı dışında bir değişikliğin de söz konusu olmadığını anlattı. Bu arada hisse sahibi olmayanların da kurul üyesi olabileceğine işaret eden Safa, "Kurul üyelerinin mutlaka hissedar olması gerekiyor mu, bu konuyu araştırıyoruz. Uzmanların görüşünü alıyor, yasayı inceliyoruz. Birkaç gün içinde sonuç alacağız. Yasa hisse sahibi olmayanla kurul üyeliği hakkı tanıyorsa, bunu gündeme alacağız" diye konuştu. Safa, hisse sahibi olmadan yönetim kurulu üyeliğine getirmeyi planladığı kişilerin kimliğine ilişkin bilgi vermedi. Ancak Fatih Karaca'nın Medya Grup Koordinatörü olarak televizyon ve gazetede yer alacağını söyledi.

Pınar Arat/Referans 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde