MSC Cruıses, filosuna 2 yeni gemi daha ekleniyor

MSC Cruıses, filosuna 2 yeni gemi daha ekleniyor

Arkas Holding ortaklığıyla Türkiye'de hizmet veren MSC Cruises, 2 gemi daha sipariş verdi

MSC Cruıses, filosuna 2 yeni gemi daha ekleniyor
16px
24px
01.10.2008 11:57
ABONE OLgoogle

Arkas Holding ortaklığıyla 2005 yılından bu yana Türkiye'de hizmet veren MSC Cruises, yıl sonunda seferlerine başlayacak MSC Fantasia, 2009'daki MSC Splendida ve MSC Magnifica'nın ardından filosundaki gemi sayısını 14'e çıkartacak son iki geminin daha siparişi verdi.

MSC Cruises filosunun nisan ayında suya indirildikten sonra rutin olarak İzmir ve İstanbul uğrakları gerçekleştiren son gemisi MSC Poesia, kış sezonuyla birlikte yeni gemi ünvanını MSC Fantasia'ya bırakıyor. Aralık ayında filosuna katacağı MSC Fantasia'yla gemi sayısını 10'a yükseltecek olan MSC Cruises, 2009 yılında da MSC Splendida ve MSC Magnifica isimli gemilerini filosuna katarak gemi sayısını 12'ye tamamlayacak.

MSC Cruises, 13 ve 14. gemilerin siparişini verdiğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Yapımları sırasıyla 2011 ve 2012 yıllarında Aker Yards Fransa- St. Nazaire'de tamamlanacak gemilerin isimleri MSC Meraviglia ve MSC Favolosa olarak belirlendi.

Musica sınıfına ait 5. ve 6. gemi özelliğine sahip gemiler, 93 bin ton ağırlığında, 1275 kabin ve 3013 yolcu kapasiteli.

İtalya'nın Milano kentinde geçtiğimiz hafta MSC Cruises CEO'su Pierfrancesco Vago, MSC Cruises Genel Müdürü Domenico Pellegrino'nun ve Fransa-Aker Yards Genel Müdürü Jacques Hardelay'nın da katıldığı toplantıda yeni gemilerin, son yıllardaki Cruises trendlerinin değerlendirmesi sonucu tasarlandığı bilgisini vermişti.

Vago, "2012 yılında MSC Meraviglia ve MSC Favolosa gemilerinin de filomuza eklenmesiyle, taşıdığımız yolcu sayısı 1 milyon 400 bin rakamının üzerinde olacak. MSC Cruises, global pazarlarda, uluslararası İtalyan stilinin büyükelçisi rolünü en iyi şekilde ortaya koyuyor. Yeni gemi taleplerimiz, son yıllardaki Cruise trendlerinin dikkatli bir değerlendirmesinin sonucudur." diye konuştu.

Dünyanın en modern Cruise Filosuna sahip

Türkiye limanlarını da programlarına dahil eden dünya Cruise piyasası, bu senenin ilk 5 ayında geçtiğimiz seneye oranla yüzde 13'lük artış yakaladı. Aynı dönemde MSC Cruises ise 2003-2009 tarihleri arasında yapımlarını 5,5 milyar dolara tamamladığı 10 gemilik filosuyla yolcu sayısını yüzde 32 artırdı. Gemileri arasında en yaşlısı 5 yaşında olan dünyadaki en modern filosuna sahip Cruises firması olan MSC Cruises, Bureau Veritas tarafından "6 Golden Pearls" sertifikası alarak yönetim ve çevre koruma kalitesini de tescilledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde