Modacıların gözüyle Rahmi Koç

Modacıların gözüyle Rahmi Koç

KENDİNE HAS GİYİMİYLE DİKKAT ÇEKEN KOÇ'UN KIYAFETLERİNİ MODACILAR YORUMLADI!

Modacıların gözüyle Rahmi Koç
16px
24px
28.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Katıldığı her ortama uygun giyinmesiyle tanınan ünlü işadamı, modacıların gözünde kendi tarzını yaratmış bir isim. Kullandığı renkler de Rahmi Koç'un özgünlüğünün göstergesi.

Ona karanfil ve canlı renkler çok yakışıyor

Renkli kıyafetleriyle dikkat çeken Rahmi Koç, modacıların gözünde tam bir stil ikonu. Kimi dilediği gibi giyindiği için, kimi de yaptığı kombinasyonlar nedeniyle Koç'un tarzını beğeniyor.

Rahmi Koç sadece Türkiye'nin en başarılı işadamlarından değil; aynı zamanda giyimiyle de adından en çok söz ettiren isimlerden biri. Özellikle yaz aylarında magazincilerin objektifine sıkça yakalanan ünlü işadamı, her karede 'kendine özgü' tarzıyla dikkat çekiyor. Rengârenk pantolonları, ceketlerinin yakasından hiç eksik etmediği kırmızı karanfilleri ve şık fularlarıyla, herkese "Bunları giymek cesaret ister," dedirtiyor. Moda dünyasının ünlü isimlerine Rahmi Koç'un kıyafet seçimlerini nasıl bulduklarını sorduk. Neredeyse hepsi de Koç'un gerçek bir stil ikonu olduğu konusunda hemfikir.

 'Koç'un özgüveni kıyafetlerinden belli'

Arzu Kaprol (Modacı).

"Rahmi Bey'in genel olarak oldukça eğlenceli, keyifli ve kişisel bir stili var. Kıyafetlerinde neşeli ve eğlenceli görünmekten korkmayan müthiş bir özgüven görülüyor. İş yaşamında da sporcu kişiliği öne çıkıyor. Müthiş karizmatik ve kendine has bir giyim anlayışı var. Bu kullandığı aksesuarlarda da renklerde de kendini gösteriyor."

'İmaj danışmanına hiç ihtiyacı yok'

Faruk Saraç (Modacı).

"1980'den bu yana işadamlarına teknelerinde giymeleri için kıyafetler hazırladık. O zamanlarda hiçbiri böyle renkli kıyafetleri giymek istemedi. Rahmi Koç'un özellikle pantolonlarındaki rengi çok enteresan. Rahmi Koç çok özgün giyiniyor. Yurtdışında işadamlarının imaj danışmanları var. Yine de Rahmi Bey'in böyle bir danışmana ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Moda insanın içinden gelen duyguya göre giyinmesidir. Aksesuarı taşımasıyla tam bir örnek. Özellikle fuarları ve karanfilleri en önemli aksesuarı."


'İlk aklıma gelen kırmızı karanfili'

Bahar Korçan (Modacı).

"Rahmi Bey'in fotoğraflarına baktığımda keyifle, sindirerek yaşanan bir özgürlük görüyorum. Yaşamının bu kesitinde doğayla hoş bir uyum sağlamış bir kişi. Seçtiği renkler de bunu gösteriyor. Rahmi Bey'i her zaman yakasına taktığı taze kırmızı karanfiliyle hatırlıyorum. Formal geçen uzun bir iş yaşamından sonra kırmızı karanfil, şimdi karşımıza genişlemiş özgür renkler ve desenlerle çıkıyor."

'Çallı portrelerinden fırlamış gibi'

Barbaros Şansal (Terzi).

"Rahmi Bey de benim gibi için

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde