Mini enerji zirvesi yapıldı

Mini enerji zirvesi yapıldı

BAKANLAR VE BÜROKRATLAR ANKARA'DA MİNİ ENERJİ ZİRVESİNDE BULUŞTU.

Mini enerji zirvesi yapıldı
16px
24px
31.07.2006 12:38Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Elektrik sektöründeki sıkıntıların çözümü amacıyla, bugünkü Bakanlar Kurulu öncesinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener başkanlığında, Devlet Bakanı Ali Babacan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Başbakanlıkta bir araya geldi.

Toplantıya, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarı Ahmet Tıktık, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Müsteşarı Sami Demirbilek de katıldı. Toplantıda, elektrik üretim maliyetini düşürmeye dönük 'TRT payı, iletim bedeli, doğal gazdaki ÖTV'nin kaldırılması' konularının yanı sıra Hazine'nin gelir hedefi dikkate alınarak doğalgaz ve elektriğe zam yapılıp yapılmayacağı hususlarının ele alındığı öğrenildi. Toplantıda alınan karar ve öneriler, bugün Bakanlar Kurulu'na sunulacak ve nihai kararı Kurul verecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde