Milli takıma milli havayolu

Milli takıma milli havayolu

THY bir süredir milli takım sponsorluğuna ara vermişti. Hasan Doğan, Hamdi Topçu sayesinde...

Milli takıma milli havayolu
16px
24px
25.03.2008 12:44
ABONE OLgoogle

THY bir yıl boyunca Türk Milli Takımlar Ana Sponsoru oldu.

THY Teknik Hangar' da düzenlenen imza töreni, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Candan Karlıtekin, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr.Temel Kotil, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Milli takım oyuncuları ile teknik heyetinin katılımıyla gerçekleşti.       

İmza töreninde konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin konuşmasında ulusal havayolu olarak, Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde Milli takıma destek verecek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ise Türkiye' nin dünyadaki iki önemli markasının her iki tarafa da şans getireceğine inandıklarını belirtti.

İmzalanan protokol çerçevesinde THY, bir yıl süresince federasyonun Milli Takımlar Ana Sponsorluğu karşılığında, tüm milli futbol takımları, hakemler, gözlemciler, federasyon tarafından görevlendirilmek kaydıyla çalışanlarının ferdi veya grup olarak yapacakları seyahatler ile Turkcell Süper Ligi' nde yer alan kulüplerin  futbol şubelerinin oyuncu, yönetici ve mensuplarından oluşan en az 16 kişilik kafilelerinin yapacakları uçuşlarda sözleşme şartlarından yararlanmalarını sağlayacak.

Buna karşılık A Milli Futbol takımının yazılı ve görsel tüm faaliyetleri ile materyallerinde THY' nın logosu bulunacaktır.  

 İmza töreni sonrasında, futbol heyeti Türk Hava Yolları' na ait TK 3413 seferi ile  Belarus takımı ile dostluk maçı oynamak üzere Minsk' e hareket etti.

ULUSOY DÖNEMİNDE ARA VERİLMİŞTİ

Daha önce THY'nin Federasyon'a özel uçak tahsisi dahil bir desteği bulunuyordu. Ancak uzun süredir bu sponsorluğa ara verilmişti. Hasan Doğan'ın başkanlığındaki yeni TFF'nin denetleme kurulu üyesi Hamdi Topçu aynı zamanda THY'nin de başkanvekili. Sponsorlukta Topçu'nun büyük yardımı olduğu söyleniyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde