"Lider umutsuzluğu umuda çevirebilendir"

"Lider umutsuzluğu umuda çevirebilendir"

Erdoğan, üstün zekalı ve yetenekli çocukların karşısına geçerek liderliğin nasıl olması gerektiğini anlattı.

"Lider umutsuzluğu umuda çevirebilendir"
16px
24px
04.07.2008 23:29
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üstün zekalı ve yetenekli çocukların karşısına geçerek liderliğin nasıl olması gerektiğini anlattı.

Erdoğan'a göre iyi bir lider "bütün kapılar yüzüne kapansa da inandığı yolda yürüyebilmeli, umutsuzluğu umuda çevirebilmeli.

Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği'nin Ankara'da 15 gündür süren eğitim programında son dersi Başbakan Erdoğan verdi.

Dersin konusu, "Lider nasıl olunur?"du. AK Parti'ye açılan kapatma davası sonucunda siyasi yasak alıp almayacağı tartışılan Erdoğan, bu süreçten hiç bahsetmedi ama zor dönemlerde liderin nasıl davranması gerektiğini anlattı.

Erdoğan, "Lider hedefe doğru yürüyen insandır. Halkın umutsuzluğa kapıldığı anda ona umuda çeviren insandır. Tek başına da kalsa bütün kapılar da yüzüne kapansa lider olan insan inandığı yolda yürüyebilir. Cevap veren insandır" dedi.

Liderin öncü olması gerektiğini de anlatan Erdoğan, "İkinci dünya savaşındaki askeri başarısızlıkların nedeni yeterince generalin ölmemesidir. Ölmeyen general askerine öl talimatı veremez" diye konuştu.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan'ın hayatındaki yerini soruldu. Erdoğan, "Eşimi sevmem tartışılmaz. "Beraber yürüdük biz bu yollarda" adlı şarkıyı beraber söyledik. Hanımımı her zaman hürmetle yadederim" dedi.

Erdoğan'ın çocuklarla sohbetinde şiir de vardı. "Şiir kaseti çıkaracak mısınız?" sorusu Siirt'te okuduğu şiir yüzünden hapse giren Erdoğan'ı güldürdü. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde