Levent Kızıl'dan şaşırtan açıklama

Levent Kızıl'dan şaşırtan açıklama

Bursaspor başkanlığına tekrar aday olmayacağını belirten Levent Kızıl’ın, açıklamasından 24 saat sonra katıldığı canlı yayında başkanlığa aday olduğunu açıklaması Bursaspor'da şaşkınlık yarattı.

Levent Kızıl'dan şaşırtan açıklama
16px
24px
24.05.2006 15:35
ABONE OLgoogle

Tekrar aday olma kararını gelen yoğun baskılar sonucu aldığını söyleyen Levent Kızıl, Pazartesi günü yaptığı yazılı açıklamada, “Bursaspor’un yönetici alacakları haricinde, yanlış yapılan transfer ve ödenmeyen borçlar yüzünden FIFA, yerli oyuncu, SSK, Vergi Dairesi, ve G.S.G.M’ne yaklaşık 12 trilyon lira borcu bulunmaktadır. Bursaspor’un yalnızca 2 seneden beri İkinci Lig A Kategorisi’nde oynamasının yayın geliri kaybı 13 trilyondur. Bu şartlar altında, herkesi kendi vicdanıyla başbaşa bırakır, geçmişte olduğu gibi her zaman maddi ve manevi olarak Bursaspor’un yanında olacağımı bilmenizi isterim. Hiçbir şarta bağlamadan tüm yönetici katkısı alacağımı Bursaspor’a bağışladığımı bildirir, yeni gelecek yönetimin önünü açmak için kesinlikle aday olmayacağımı kamuoyuna duyururum” demişti.

Öte yandan Levent Kızıl’ın pazartesi günü yaptığı açıklamadan bir gün sonra Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Raşit Çetiner, Bursaspor’un şampiyon olduğunu ve yeşil beyazlı kulüpte üstlendikleri misyonu tamamladıklarını belirtmiş ve “Ben Bursaspor’a Başkan Levent Kızıl ile birlikte geldim. Kızıl’ın tekrar aday olmayacağını açıklamasından sonra da ben de Bursaspor ile yollarımı ayırıyorum” diyerek tüm kulüp personeliyle duygusal bir şekilde vedalaşarak Bursaspor’dan ayrılmıştı. Basın toplantısının ardından 8 saat sonra Kızıl’ın adaylığını öğrenen Raşit Çetiner’in kararını yeniden gözden geçirebileceği belirtildi.

DHA

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde