Küskünler zoraki tokalaştı

Küskünler zoraki tokalaştı

BAŞBAKAN ERDOĞAN, KÜSKÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİ BAYKAL'LA ZORAKİ TOKALAŞTI.

Küskünler zoraki tokalaştı
16px
24px
30.04.2006 13:03
ABONE OLgoogle
Terörle Mücadele Yasası'nın 6. maddesi nedeniyle aralarında Öcalan tartışması yaşanan iki lider soğuk bir şekilde tokalaştı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) düzenlediği "Türkiye - AB Entegrasyonunda Tarım" konulu uluslararası konferans Grand Cevahir Otel'de başladı. Konferansa Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Bulgaristan Tarım ve Orman Bakanı Nihat Tahir Kabil, AB Komisyonu Genişleme Müdürü Michael Leigh, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Türkiye'deki 705 Ziraat Odası Başkanı katıldı.

Konferans salonuna ilk önce CHP lideri Deniz Baykal geldi ve yerini aldı. Salona daha sonra gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan protokoldekilerle tokalaşmaya başladı. Erdoğan'ın geldiğini gören Baykal ayağa kalktı. Başbakan Erdoğan elini uzatarak Baykal ile tokalaştı. Terörle Mücadele Yasası 6'nci maddesi ile ilgili hükümeti çok sert eleştiren Baykal'a küskün olduğunu açıklayan Erdoğan, CHP lideriyle soğuk bir şekilde tokalaştı.

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Baykal'la kucaklaştı. Yerlerine oturan iki lider arasında Şemsi Bayraktar oturdu. Konferans boyunca Erdoğan ile Baykal'ın konuşmadıkları gözlendi.

Bu arada toplantının konuk konuşmacıları arasında yer alan Bulgaristan Türklerinden Tarım ve Orman Bakanı Nihat Tahir Kabil, konuşmasını Türkçe başladı ardından Bulgarca devam etti.

Baran Taş/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde