Külçe altın kargoda düşmüş

Külçe altın kargoda düşmüş

İstanbul Valisi Muammer Güler, Atatürk Havalimanı'nda kaybolan 25 kilo altının bulunması yönünde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Külçe altın kargoda düşmüş
16px
24px
10.01.2007 14:16
ABONE OLgoogle

Ankara'dan gelen İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'yu karşılamak üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Vali Güler, gazetecilerin yaklaşık 700 bin YTL değerindeki 25 kilo kayıp altınlarla ilgili sorularını cevapladı.

Güler kendilerine THY uçağı ile Zürih'ten getirilen 25'er kiloluk 30 koli altının uçağa yüklendiğinin söylendiğini belirterek, ''İnişte 28 tane olduğu görülüyor. Bir tanesinin taşıma sırasınca düştüğü havalimanındaki kameralarca tespit edildi ve o bulundu. Ama diğerinin 'uçağı mı eksik bindirildi, yoksa burada mı yoksa yolda mı düştü' onun araştırması yapılıyor. Burada gerekli aramalar yapıldı, bulunamadı. Biniş yerinden de yapılabilir. İş Bankası'nın kendi personeli de bunun araştırmasını yapıyor. Biz de idari ve adli yönden araştırmayı sürdürüyoruz'' dedi.

Taşımada sorun olup olmadığına da bakıldığına işaret eden Vali Güler, ''Altınların konteynırla taşıma süresinde düşmüş olması müfettişler tarafından araştırılıyor. Taşıma işide altınla ilgili firmaların meselesidir'' diye konuştu.

Cihan
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde