Kriz ING Bank'a da sıçradı

Kriz ING Bank'a da sıçradı

Piyasalarda yaşanan global krizde şimdiye dek adı pek anılmayan Hollanda bankacılık devi ING Bank da listeye girdi.

Kriz ING Bank'a da sıçradı
16px
24px
19.10.2008 17:52
ABONE OLgoogle

Reuters'ta yer alan habere göre, İngiliz gazetesi Sunday Times, Hollanda hükümetinin bankaya 12 milyar dolar sermaye yardımı yapacağını yazdı.

Sunday Times'ın iddiasına göre, ING Bank CEO'su Michel Tilmant, dün gün boyunca Hollanda merkez bankası yetkilileri ile anlaşmanın müzakerelerini yürüttü.

ING Bank'tan konu ile ilgili bir yorum gelmezken, bir banka sözcüsü ING'nin sermaye pozisyonunu korumak için hükümet yardımı da dahil olmak üzere çeşitli alternatifler üzerinde çalıştığını belirtti.

Dünya genelindeki hükümetler zor durumdaki bankalara destek vermek şimdiye kadar milyarlarca dolar para akıtarak bu bankaların sermayelerini güçlendirdiler. Hollan hükümeti ise şimdiye kadar bankalara 20 milyar euroluk bir sermaye enjeksiyonu gerçekleştirdi.

ING, piyasalardaki global krizden en az etkilenen bankalardan biri olarak dikkat çekmişti. Bankanın en büyük rakiplerinden olan Fortis kamulaştırılırken, Dexia da hükümetlerin desteği ile ayakta kalmayı başardı. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde