Konukoğlu'nun tavsiyesi

Konukoğlu'nun tavsiyesi

KONUKOĞLU'NDAN GENÇ KUŞAĞA: DÜRÜST OLUN, ÇOK ÇALIŞIN VE PAYLAŞMAYI BİLİN.

Konukoğlu'nun tavsiyesi
16px
24px
09.06.2006 12:27
ABONE OLgoogle

Konukoğlu, Özel Sanko Okulları'nda öğrencilerle yaptığı söyleşide, deneyimlerini aktardı ve önerilerde bulundu. 'Hırslı olun, planlı hareket edin, kendinize mutlaka hedef koyun, ancak sahip olduklarınızın da kıymetini bilin' diyen Konukoğlu, başaranların iyi izlenmesini istedi. Konukoğlu, şöyle dedi:

"En azından hata yapmazsınız. Dostluk, arkadaşlık ilişkilerine önem verin. Mücadele edin, sabredin, yılmayın. İyi eğitim almakla kalmayın, mutlaka bir yabancı dili çok iyi bilin. Çok çalışın ama sakın panik yapmayın. Paniğe kapılırsanız hiç bir işi başaramazsınız. Kazancınızı, mutluluğunuzu paylaşın.'

Sanko Holding'in tarihsel sürecini anlatan Konukoğlu, öğrencilerin soruları üzerine, aile şirketi olan Sanko'da beşinci kuşağın işbaşında olduğunu kaydetti. Konukoğlu, şöyle dedi: "Aile şirketlerinde bu kolay bir iş değil. Ben dördüncü kuşağım. Bu süreçte büyümemiz babamın iyi idareci olmasından kaynaklanıyor. Babamızdan aldığımız öğreti ile kenetlendik, çok çalıştık. Saygı ve sevgi olmazsa olmaz kavramlardır. Birbirimize kenetlendik. Bu da başarıyı getirdi. Aile şirketlerinde babanın rolü ve yaklaşımı çok önemlidir.'

Toplantıya Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Sevim Karakaş. Okul Danışma Kurulu Üyesi Murat Güneri, Sanko Lisesi Müdürü Hayrullah Aydın ve Sanko İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Sevilir ile öğretmenler de katıldı.

Gaziantep/Cihan
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde