Kocaeli'de petrol deposunda yangın çıktı

Kocaeli'de petrol deposunda yangın çıktı

Körfez'de bulunan bir petrolün depolama tesisinde yangın çıktı.

Kocaeli'de petrol deposunda yangın çıktı
16px
24px
13.04.2008 21:34
ABONE OLgoogle
Patlamanın yaşandığı yangın nedeniyle çevrede ikamet eden vatandaşlar panik halinde evlerini terk ederek uzaklaştı.

Körfez ilçesinde bağlı Yarımca Beldesi Atalar Mahallesinde faaliyet gösteren Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş ne ait depolama tankları üzerine bilinmeyen bir nedenden dolayı düşen elektrik trafo direği, art arda patlamalara neden oldu. Meydana gelen yangın sonucu 5 depolama tankının patlaması üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı.

Yangında can kaybı yaşanmazken, 3 itfaiye personeli dumanda zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Bölgede çıkan yangın ve ardından meydana gelen patlamalar nedeniyle dolum tesislerine yakın yerde ikamet edenler panik halinde evlerini bırakarak uzaklaştı. Yangının kontrol altına alınmasından sonra, geri gelen vatandaşlar, yetkililere tepki gösterdi.

Hergün korku içinde evlerinde yaşadıklarını belirten vatandaşlar, evler ile dolum tesisinin bu kadar iç içe yapılmasına şikayetçi oldu. Olaya tepki göstermek için D-100 karayolunu trafiğe kapatmak isteyen vatandaşlarla görevliler arasında tartışma yaşandı. İtfaiye ekipleri, depolama tesisinde soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde