Koç Holding'ten dolandırıcılık uyarısı

Koç Holding'ten dolandırıcılık uyarısı

Koç Holding resmi sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

Koç Holding'ten dolandırıcılık uyarısı
16px
24px
23.04.2024 12:37Güncelleme: 23.04.2024 12:41
ABONE OLgoogle

Kamuoyuna seslenen Koç Holding, Koç Ailesi mensuplarıının isimlerini kullanarak sahte sosyal medye ve web sitesi açan dolandırıclara karşı uyardı.

İşte o duyuru metni:

Kamuoyuna Duyuru,
Son dönemde; Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç Ailesi mensuplarının isimlerini kullanan, ses ve görüntülerini taklit eden sahte sosyal medya hesapları ve internet sitelerinin ortaya çıktığını gözlemlemekteyiz.

Dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısı da dahil olmak üzere internet kullanıcılarından çeşitli haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunduğunu tespit ettiğimiz söz konusu hesap ve sitelere ilişkin hukuki haklarımızı kullandığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu Şirketleri ve Koç Ailesi mensupları ile hiçbir bağlantısı olmayan yanıltıcı içeriklere itibar edilmemesini önemle rica eder; kurumsal web sitemiz koc.com.tr ve kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel ve doğru bilgiye ulaşılabileceğini hatırlatmak isteriz.
patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde