Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a fark attı!

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a fark attı!

12 Haziran seçimleri öncesinde parti başkanları arasında ilginç bir yarış var...

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a fark attı!
16px
24px
10.06.2011 08:00
ABONE OLgoogle

12 Haziran seçimleri öncesinde en çok miting yapan lider CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. İkinci sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yer alırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üçüncü oldu.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar toplam 68 miting gerçekleştirdi. Bu mitinglerin 6'sını İstanbul ve ilçelerinde yapan Başbakan Erdoğan mitinglerine 22 Nisan'da Bayburt'ta başladı. Başbakan Erdoğan seçim propaganda çalışmalarını bugün yapacağı Sivas ve Gaziantep, yarın (10 Haziran) yapacağı Erzurum ve Ağrı mitingleriyle tamamlayacak. Erdoğan seçim maratonunda toplam 72 miting yapmış olacak.

KILIÇDAROĞLU ANADOLU'YU GEZDİ: 81 İL 200 İLÇE

12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde, genel başkan olarak ilk kez sandığa gidecek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, seçim startını 24 Nisan'da Samsun'dan verdi. Yaklaşık 1.5 aylık süre içerisinde bir günde neredeyse dört ile giderek miting düzenleyen Kılıçdaroğlu, yaşanan helikopter arızaları nedeniyle gezilerini ağırlıklı olarak karayoluyla sürdürdü. Kılıçdaroğlu seçim propaganda çalışmalarını 11 Haziran Cumartesi günü İzmir'de ilçe ziyaretleri ile tamamlayacak. Kılıçdaroğlu, 1.5 aylık sürede 81 ilde miting yaparken 200 ilçeyi de ziyaret etti.

BAHÇELİ'DEN 40 MİTİNG!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, seçim çalışmalarını 1 Ekim 2010'da Kars'ta Ani Harabeleri ziyaretiyle başlattı. Partisinin seçim beyannamesini açıklamakta da diğer partilerinden daha önce davranan Bahçeli, miting programına 18 Mayıs'tan itibaren Kastamonu mitingi ile başladı. Bahçeli, seçim maratonunu bugün yapacağı Mersin ve Adana mitingleri, yarın yapacağı Kahramanmaraş ve Gaziantep mitingleri ve 11 Haziran Cumartesi günü yapacağı Hatay ve Osmaniye mitingleri ile tamamlayacak. Bahçeli seçim çalışmaları kapsamında 40 miting yapmış olacak.

Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde