Kewell, Galatasaray'a imzayı gecikmeli attı

Kewell, Galatasaray'a imzayı gecikmeli attı

Avustralyalı golcü Harry Kewell kendini Sarı - kırmızılı renklere bağlayan imzayı gecikmeli attı.

Kewell, Galatasaray'a imzayı gecikmeli attı
16px
24px
05.07.2008 15:44
ABONE OLgoogle
Galatasaray'ın sürpriz bir şekilde renklerine kattığı ünlü Avustralyalı golcü Harry Kewell kendini Sarı - kırmızılı renklere bağlayan imzayı gecikmeli attı. Sabah yapılan sağlık taraması sonrasında saat 12.00'de imza atacağı belirtilen Liverpool'un ünlü oyuncusunun imzası bir saat gecikince, basın mensupları arasında, 'acaba bir problem mi çıktı?' tartışması yaşandı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki imza töreninde Yönetim Kurulu üyesi Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin de yer aldı. İlk sözü alan Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin Kewell'dan övgüyle bahsederek "2 yıllık sözleşme imzaladık ve hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunacak." dedi.

Kewell ise gelen tüm teklifleri değerlendirdiğini ve en cazip teklifin Galatasaray'dan geldiğini dile getirdi. Milli Takımımızın EURO 2008'deki başarısının da kendisini etkilediğini ifade eden Avustralyalı futbolcu "Futbolun teyfini yaşamak için Galatasaray'a geldim" dedi.

"Burası hayatımda yeni bir dönem, Liverpool'da büyük imkanlara sahiptik ama artık orayı geçmişyte bırakmak gerekiyordu" diyen Kewell taraftarın kendisini karşılama şeklini inanılmaz bir olay olarak tanımladı.

Son dönemlerde yaşadığı sakatlıklar hakkındaki bir soru üzerine ise Kewell, Liverpool'da geçen sezon birkaç maç oynayabildiğini ifade ederek, "Ama son zamanlarda Avustralya Milli Takımı ile beraberdim ve çok iyi maçlar oynadım. Kendimi çok iyi hissediyorum." diye cevap verdi.

Kewell daha sonra Galatasaray'a 2 yıllık imza attı. Avustralyalı golcü ardından da yeni forması ile poz verdi. Kewell 19 numaralı formayı giyecek.

Bu arada ünlü futbolcu bugün Türkiye'den ayrılacak ve 12 Temmuz'da takıma katılacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde