Kerevitaş cirosunu 5,7 milyar TL’ye yükseltti

Kerevitaş cirosunu 5,7 milyar TL’ye yükseltti

Kerevitaş ilk çeyrekte de büyümesini sürdürdü, cirosunu 5,7 milyar TL’ye yükseltti

Kerevitaş cirosunu 5,7 milyar TL’ye yükseltti
16px
24px
15.06.2024 11:25Güncelleme: 15.06.2024 11:28
ABONE OLgoogle

Kerevitaş, 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artırdığı satışlarla 5,7 milyar TL net ciro elde etti. Aynı dönemde şirketin FAVÖK’ü önemli seviyede artış göstererek 673 milyon TL oldu. İlk üç ayda Kerevitaş’ın toplam ihracatı da 576 milyon TL’ye ulaştı. Türkiye’nin yağ ihracatının yüzde 34’ünü tek başına gerçekleştiren Kerevitaş, Bizim Yağ ve Teremyağ gibi yüzde 100 marka bilinirliğiyle yer aldığı margarin pazarındaki yüzde 65,9’luk ciro payıyla yılın ilk çeyreğinde de açık ara liderliğini sürdürdü.

İHRACAT PAZARLARINDA 10 YENİ MÜŞTERİ

30 yılı aşkın süredir Ona markasıyla Ortadoğu ve Orta Asya pazarlarında tüketici margarini kategorisinde açık ara lider konumda bulunan ve 5 kıtada 35’ten fazla ülkeye ihracat yapan Kerevitaş, Ocak-Mart 2024 döneminde yurt dışı portföyüne eklediği 10 yeni müşteriyle ihracattaki konumunu güçlendirdi. Kerevitaş ürünleri, Gürcistan, Romanya, Arnavutluk, Kazakistan, Kosova, Madagaskar ve Irak’ta “pazarın bir numarası” olmaya devam etti.

Şirketin lider markası Superfresh, bu yılın ilk üç ayında, yüzde 42’lik pazar payını koruyarak liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor. Farklı ürün yelpazesiyle ilgi gören SuperFresh’in yeni ürünlerinden elde ettiği ciro, 2024’ün ilk üç ayında SuperFresh toplam cirosunun yüzde 15’ini oluşturdu. 2023 yılında dondurulmuş unlu mamuller konusunda lider Donuk Fırıncılık Ürünleri A.Ş. şirketini satın alarak büyümeye devam eden Kerevitaş, bu sektörde de pazara yön vermeye devam ediyor.

Kerevitaş, bu dönemdeki yeni ürün tanıtımlarıyla da pazardaki yerini güçlendirdi. 

İSTİKRARLI BÜYÜMEMİZİ 2024'TE DE SÜRDÜRECEĞİZ 

Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, büyüme hedeflerini aşarak 2023’ü güzel sonuçlarla kapattıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kerevitaş olarak 2023'te sürdürülebilirlik vizyonumuz, tarıma kattığımız değer ve örnek projelerimizle büyüme yolculuğumuzda önemli adımlar attık. Bu yolculukta, tüketicilerin büyük ilgi gösterdiği ürün portföyümüzü geliştirme hedefimiz, bizlerin en büyük motivasyonu olmaya devam ediyor. Bu yıl da, değişen tüketim alışkanlıklarına yönelik Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerimiz, yaygın dağıtım ağımız ve çevik yönetim yapımızla hem Türkiye içinde hem de uluslararası pazarlardaki pozisyonumuzu güçlendireceğimize, istikrarlı büyümemizi sürdüreceğimize inancım tamdır.”

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde