Kemer Country’ye kim talip oldu?

Kemer Country’ye kim talip oldu?

Üç çocuğuyla sele kapılarak hayatını kaybeden Esat Edin'in kurduğu Kemer Country'e ünlü bir işadamı talip olmuş.

Kemer Country’ye kim talip oldu?
16px
24px
12.10.2008 23:45
ABONE OLgoogle

Hatırlanacağı gibi, bu projenin mimarı ünlü işadamı Esat Edin, üç çocuğuyla Kazdağları'nda yaptığı kamp sırasında sele kapılarak hayatını kaybetti. Esat Edin, son dönemlerde mali sıkıntıda olan Kemer Country'nin kurtuluşu için birçok plan hazırlamıştı.

Golf sahasını golf tutkunu Mustafa Koç'a, binicilik bölümünü Sevil Sabancı'ya, otel kısmını Hamdi Akın'a devretme planları basına yansıdı. Edin'in basına yansımayan ama Kemer Country sakinlerinin yakından bildiği ve karşı çıktığı bir plan daha vardı. O da Kemer Country'nin Ülker'in sahibi Murat Ülker'e devri…

Gelen bilgilere göre Murat Ülker, arkadaşı olan Edin'e mali sıkıntıya düştüğü ilk dönemlerde 25 milyon dolar borç vermiş. Ömerli ve Göktürk bölgesindeki arazilerinin ruhsatları konusunda Murat Ülker yardımcı olmuş. Ülker'in Boyner Grubu'yla ortaklaşa Yenibosna'da devam eden alışveriş merkezi projesine ise Esat Edin danışmanlık hizmeti vermiş. Yani Ülker ile Edin arasında sıkı bir dostluk sözkonusu.

Bize gelen bilgilere göre 55 milyon dolar borcu olan Esat Edin, Kemer Country'yi Murat Ülker'e devretmeyi planlamış. Bunu duyan Kemer Country sakinlerinin bir kısmı bu plana muhalefet etmiş. Edin'in basına yansıyan planları ise bu muhalefet sonrası gelişmiş. Hatırlanacağı gibi Kemer sakinleri 26 milyon dolarlık bir f on oluşturdular. Ama bu 55 milyon dolarlık borcu kapatamadığı gibi çözüm olmadı. Bakalım Kemer Country'nin kurtuluş planı nasıl şekillenecek?

Para

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde