Kafa karıştıran 150 milyon dolar

Kafa karıştıran 150 milyon dolar

Çalık'ın ATV-Sabah için yaptığı ödeme ve TMSF'nin açıklamaları kafa karıştırdı

Kafa karıştıran 150 milyon dolar
16px
24px
23.04.2008 09:40
ABONE OLgoogle

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ATV-Sabah İktisadi Bütünlüğünün satışıyla ilgili olarak, ödeme süresi 25 Nisan 2008'de dolacak 1,1 milyar dolarlık ihale bedelinin, Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş tarafından ödendiğini dün duyurdu.

Çalık Grubu'ndan yapılan açıklamada ise, "1,1 milyar dolarlık teklifiyle kazanan Çalık Holding, bugün (dün) itibariyle ödemeyi yapıp devir teslim anlaşmasını imzalayarak medya grubunu devraldı.

Türkiye'de medya sektörünü yakından ilgilendiren bu satışın finansmanında, 750 milyon dolarlık meblağ, Vakıfbank ile Halkbank'tan alınan proje finansmanıyla karşılanmıştır. İhale tutarının kalan bölümü olan 500 milyon dolar ise Grubumuz ve ortağımız tarafından hisseleri oranında konulmaktadır" deniliyor.

Çalık Grubu'nun 750 milyon dolar kredi ve 500 milyon dolarda ortağı ve öz sermayesinden karşıladığı düşünülürse o zaman 1.250 milyon dolarlık bir ödeme yaptığı ortaya çıkıyor.

Yani, TMSF ile Çalık Grubu'nun açıklamaları arasında 150 milyon dolarlık bir fark ortaya çıkıyor. Şimdi merak edilen konu, 150 milyon dolarlık fark nereden çıktı?

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde