Kadın spiker bülteni kaçırdı, işinden oldu

Kadın spiker bülteni kaçırdı, işinden oldu

Haber kanalı 24'de ilginç bir olay yaşandı. Spiker haber bültenini kaçırdığı gerekçesiyle işten çıkartıldı.

Kadın spiker bülteni kaçırdı, işinden oldu
16px
24px
15.10.2008 10:04
ABONE OLgoogle

Haftasonu bazı günlerde 13.00 haber bülteni yayını olmadığını bilen spiker Nilgün Önal, 13.00 bültenine yetişecek şekilde işyerine geldi. Ancak ana kumandadan 13.00'de 'bülten yok' cevabını alınca 13.00 bülteni için kuaförden yukarı çıkmak yerine biraz daha vakit geçirerek haber merkezi ve stüdyo bölümüne gelmeyi planlayarak kuaförde oyalandı.

Bu arada bülteni hazırlayan editör spikerin olmadığını yayına kısa süre kala fark etti. Yayın olup olmadığını ana kumandaya sorduğunu ve olmayacağı cevabını aldığını belirten Nilgün Önal editöre kendisini neden daha önce aramadığını sorunca, editör sorumluluğun kendinde olmadığını, ana kumanda yerine kendisine 'yayın var mı' diye sorulması gerektiği cevabını verdi. Karşılıklı suçlama ile tartışmanın büyümesi sonucu haber spikeri Nilgün Önal işinden oldu. Bu olay yeni dönemde 24 yönetiminin daha titiz davranacağı şeklinde bir mesaj olarak algılandı.

Öte yandan 24'de gece saat 02.00 - 06.00 arası saat başı haberleri sunan isim Serkan Keskinkardeşler muhabir olarak gündüze çekildi. Yakın dönemde 24'den muhabirler Vakkas Aksu ve Yavuz Karakoç'un ayrılması muhabir açığı yaşanmasına sebep olmuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde