İş Bankası, Suriye'de nasıl şube açacak?

İş Bankası, Suriye'de nasıl şube açacak?

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Suriye'yle ilgili planlarını açıkladı

İş Bankası, Suriye'de nasıl şube açacak?
16px
24px
28.03.2011 11:24
ABONE OLgoogle

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Suriye'de adımlarının önce temsilcilik, sonra şube veya iştirak şeklinde olacağını bildirdi. 

     Özince, ''Enhancing Shamgen Banking: Türkiye, Suriye, Lübnan ve Ürdün'' başlıklı konferans sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

     Suriye'de temsilcilik konusunda başvuruları bulunduğunu bildiren Özince, Suriye'nin girişle ilgili kendilerine sürekli şans yaratmaya çalıştığını anlattı. 

     Ülkenin koşulları yumuşattığını, yüzde 51 ortaklık şartını kaldırdığını, 200 milyon dolar giriş sermayesi şartını değerlendirdiğini belirten Özince, şunları kaydetti: 

     ''Suriye devleti bize birçok ortaklık önerisi gönderdi. Bunların arasında Suriyeliler de olabiliyor, 'birlikte yapsak' diyorlar. Suriye'de çeşitli otorite bizi yönlendirdi. Bizim Suriye'de adımlarımız şöyle olacak; önce temsilcilik, sonra şube veya iştirak... Temsilcilik başvurusunu yaptık. Bu ülkeler her zaman söylediğim gibi bize çok benziyor. Suriye, Irak... Suriye şu anda inceleme aşamasında, tahmin ediyorum bir iki ay içinde karar verilecek.' 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde