İhlas, TGRT polemiği istemiyor

İhlas, TGRT polemiği istemiyor

TGRT'Yİ ELİNDEN KAPTIRAN CME'NİN CEO'SU GARİN'E İHLAS'DAN CEVAP GECİKMEDİ.

İhlas, TGRT polemiği istemiyor
16px
24px
01.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

İhlas Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TGRT Genel Müdürü Murat Akgiray, "Biz gerekli açıklamaları yaptık. Bundan sonra polemiğe girmek istemiyoruz" dedi. TGRT'nin satış işlemini yürüten isimlerden Akgiray, İhlas Grubu'nun politikası olarak, polemiklerin içinde olmadıklarını belirterek "Gereken zamanda resmi açıklamamızı yaptık. O bizim resmi görüşümüzdür. Bundan sonra, rastgele açıklamalara taraf olmayacağız" ifadesini kullandı.

TGRT'yi almak için pazarlık yapan yabancı gruplar arasında yer alan CME'nin CEO'su Micheal Garin, pazartesi Referans'a yaptığı açıklamada, "TGRT'nin sahipleri TV kanalı değil, halı satar gibi davrandı. Almaktan o yüzden vazgeçtik" demişti. 

Garin, satış sürecindeki "zayıf idare" yüzünden yarışa devam etmemeye karar verdiklerini belirterek Newscorp'un TGRT'ye ödediği 95 milyon doların kendileri için de makul bir fiyat olduğunu vurgulayarak "Çok büyük para yatırdık, ekip kurduk. Sonra bize teklif verme süresinin ileri atıldığı söylendi. Biz oyunu kurallarına göre oynamaya alışığız. Sürecin ortasında kurallar değiştiği için yöneten kişilere güvenimizi kaybettik. Bir halı alsaydım, anlardım. Bir TV kanalı satıyorsanız, bu farklı bir süreç olmalı. 40 yıldır bir işadamı olarak şirket alım ve satım süreci yönettim. En zayıf satış süreçlerinden birini TGRT'de yaşadım" diye konuşmuştu.
 
Referans

Garin ne demişti? İhlas'a 'Halıcı' yakıştırması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde