Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimler için sahile iniyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimler için sahile iniyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz döneminde turizm beldelerindeki denetimleri sıkılaştıracak. Bakan Şimşek de kayıt dışılıkla mücadelenin her alanda ara vermeden devam edeceği mesajı yayınladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimler için sahile iniyor
16px
24px
17.06.2024 12:48Güncelleme: 17.06.2024 12:56
ABONE OLgoogle

Hazine ve Maliye Bakanlığa bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı ekipleri, turizm sezonunun başlamasıyla bu alana yönelik denetim takvimini oluşturdu.

ARA VERMEDEN DEVAM EDİYORUZ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çalışmalarla ilgili olarak sosyal medyasından yaptığı paylaşımda; "Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Kayıt dışılıkla mücadelemize her alanda ara vermeden devam ediyoruz" mesajı paylaştı. 

EĞLENCE MEKANLARI MERCEK ALTINDA 

Bu amaçla Antalya, İzmir ve Muğla'ya yüzlerce denetim personeli takviyesi yapıldı. Gece faaliyet gösteren eğlence mekanları, yat turizmi, plaj kulübü diye de bilinen beach clubların yanında otel ve pansiyonlara yönelik saha denetimleri gerçekleştirilecek. Denetimler kapsamında restoranlar, işlek cadde ve sokaklardaki işletmeler de yer alacak.

Özelikle gece kulübü, restoran ve beachlerde hasılat tespitleri yapılacak.

GÜNLÜK KONUT KİRALAMA DA İNCELENECEK

Gelir İdaresi ekipleri, denetimlerde günübirlik konut kiralamalarına da ağırlık verecek.

Yazlık kiralamalara yönelik 2023 yılına ilişkin analiz çalışmaları da yapılırken bu kapsamda gelir elde ettiği düşünülen mükellefler izaha davet edilip sonuca göre gönüllü uyumla beyanda bulunmaları sağlanacak.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığından günübirlik konut kiralama izni alan mükellefler ile boş olan ve günübirlik kiralama potensiyeli bulunan konutlara yönelik yoklama yapılacak.

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde