Hasan Doğan sigarayı nasıl bırakacak?

Hasan Doğan sigarayı nasıl bırakacak?

Başkan Doğan, bir basın mensubunun, 'Başbakan sigarayla savaş başlattı. Siz de sigarayı bırakacak mısınız?' sorusuna..

Hasan Doğan sigarayı nasıl bırakacak?
16px
24px
23.06.2008 14:55
ABONE OLgoogle

EURO 2008 çeyrek final maçında Hırvatistan'ın 118. dakikada attığı gol sonrasında yere yığılıp kalan futbolcuları gördüğünde çok üzüldüğünü belirten Federasyon Başkanı Doğan, yarı finale kalmamıza ise çok sevindiğini söyledi.

Grup maçlarının havasını farklı, eleme maçlarının ise daha farklı olduğunu kaydeden Başkan Doğan, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti maçlarında geriye düşmelerine rağmen futbolcuların inanılmaz mücadelesiyle galip geldiklerini belirterek, ''Fakat Hırvatistan maçı çok daha farklı oldu. Sakatlıklar, cezalar, Hırvatistan maçını içinden çıkılmaz bir hale getirdi ancak, teknik direktörümüz Fatih Terim ve tüm dünyanın hayranlıkla izlediği, Türk futbolunun yeni yüzü oyuncularımız güçlerini gösterdi, yarı finale kaldılar.'' dedi.

Hırvatistan karşısında 118. dakikada golü yedikten sonra bir an, 'herşey buraya kadarmış' diye düşündüğünü ve her şeye rağmen bu ekibin görevini yaptığını söyleyen Doğan, şöyle konuştu;

''O an elenmekten çok beni yıkan olay oyuncularımızın yere yığılıp kalmaları oldu. Aslında başarılı bir turnuva çıkarmışlardı, fakat Klasnic'in golünün çok geç gelmesi, sürenin azalması hepimizi yıkmıştı. Fakat Fatih Terim'in, oyuncularımız Rüştü başta olmak üzere, Hamit, Gökdeniz ve Arda'nın arkadaşlarını toparlaması bir umud ışığı oldu ve işin bitmediğinin işaretiydi. 120. dakika gelen golden sonra protokol tribününde yaşadığımız sevinç beni çok duygulandırdı. Başta başbakanımız, Bakanımız olmak üzere orada herkesin sevinç ve mutluluktan gözleri doldu. Eşimle birlikte sevinirken, hayatımın en mutlu anlarından birini yaşadığımı hissettim.''

 TAKIM FİNALE KALACAK BEN DE SİGARAYI BIRAKACAĞIM

Başkan Doğan, bir basın mensubunun, 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sigarayla savaş başlattı. Siz de çok yakın arkadaşısınız ve sigara içiyorsunuz. Sigarayı bırakacak mısınız?' şeklindeki sorusuna ise, ''Evet sayın başbakanımız çok önemli bir kampanya başlattı. Hatta ben de 2-3 bıraktım. Fakat futbolun içinde olup bu stresi yaşadıktan sonra sigara içmeden duramıyorum. Burada biraz daha sıklaştırdım. Kendime bir sözüm var, takımımız finale kalacak, ben de sigarayı bırakacağım.'' dedi.

Başkan Doğan, finallerden sonra sigarayı bırakacağı için burada çok sık içtiğini ve depolama yaptığını da esprili bir dille ifade etti.

ALMANLARDAN DOĞAN'A BÜYÜK İLGİ

Öte yandan A Milli Takımımızı yakından takip eden Almanya'nın ünlü radyo ve televizyon kanalları Federasyon Başkanı Hasan Doğan'la sık sık röportajlar yaptı.

Almanya radyosu ve RTL televizyonuna konuşan, başkan Hasan Doğan, şunları söyledi;

''Şansımız iyi, değişik bir oyun tarzımız var. Türk Milli Takımı olarak bu yeni yüzümüzü ve ruhumuzu dünya çok beğendi. Sakat ve cezalılara rağmen gücümüzü sahaya yansıtırsak finale kalan taraf biz oluruz. Sakatlıklar nedeniyle bize verilen yeni oyuncu isteme hakkımızı kullanmayacağız, Almanya karşısına çıkacak 11 kişimiz var ve futbol da 11 kişiyle oynanıyor.

Fatih Terim sert mizaçlı ve tribünden çok agresif görünüyor olabilir, ama kalbi çok yumuşak, medyaya yansıdığı gibi bir teknik adam değil. Çok başarılı bir teknik adam ve bu başarısını Almanya maçında da gösterecektir. Almanya maçına özel prim yok. Bizde para hiç konuşulmaz, çünkü bizim oyuncularımız para için oynamıyorlar. Almanya'yı elerlerse özel bir prim yok. Halkın coşkusu, bize ve özellikle de takımımıza olumlu yansıyor. Almanya'da yaklaşık 2 milyon Türk var, onları da sevindirmek için oynayacağız. Türkiye sadece Anadolu'nun sınırları içinde değil, Türkiye sevgisi Çin Seddi'nden Avrupa'nın içlerine kadar yayılıyor, destek çok büyük. Millet olarak da takım olarak da çok heyecanlıyız, bu da bizi her yönüyle etkiliyor.''

Alman televizyonu ZDF'ye de konuşan Başkan Doğan, Almanya - Türkiye maçının Almanya'da yaşayan gurbetçilerimiz açısından ne kadar büyük bir önem taşıdığını bildiğini belirterek, ''Çok sevimli, sempatik bir milli takımız var. Türk Milli Takımı ve Ay - yıldızlı formayı giyen oyuncularımız futbolun yeni yüzü. Burada elde ettiğimiz başarı daha başlanğıç, tüm dünya Türk futbolundan övgüyle bahsedecek. Önümüzdeki turnuvalarda çok daha iyi ve başarılı bir milli takım görecekler. Almanya karşısında alacağımız sonuç hem tüm dünyadaki hem de Almanya'daki gurbetçilerimizin yüzünü güldürecek. Bizden dualarını eksik etmesinler. Bu çocuklar onları mahcup etmeyecektir.'' ifadesini kullandı.

Halil İbrahim Ekiz/Viyana/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde