Haluk Ulusoy; Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum

Haluk Ulusoy; Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy; “Aziz Yıldırım beni sevmediğini söylüyor. Ben bütün kulüpleri seviyorum ama beni sevmeyeni ben de sevmem. İnsanları kışkırtmakla bir yere varılmaz”..

Haluk Ulusoy; Aziz Yıldırım'ı sevmiyorum
16px
24px
02.05.2006 10:15
ABONE OLgoogle

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy içini Bugün’e döktü. Yazarımız Rıfkı Soysal’a çarpıcı açıklamalar yapan Ulusoy, “Madem Aziz Yıldırım beni sevmediğini söylüyor, ben de diyorum ki; beni sevmeyeni ben de sevmem” şeklinde konuştu. Türk futboluna hizmet ettiğini vurgulayan Haluk Ulusoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkaları gibi şan şöhret peşinde değilim. Benim yaptıklarım ortada. Herkes işine baksın, insanları kışkırtmakla bir yere varılamaz. Aziz bey herşeye maydonoz oluyor. F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş, Trabzonspor... Ben tüm kulüpleri seviyorum. Türk futbolu Fenerbahçesiz, bu kulüplersiz olmaz. Ben herkesin başkanıyım.”

Federasyon başkanı seçildikten sonra güzel işler yaptıklarını belirten Haluk Ulusoy, “Ben geldim, sponsorlar da geri döndü. Türk futbolu nasıl kazanır, kulüpler daha fazla nasıl gelir elde eder. Biz onların çalışmaları içindeyiz. Polemiklerle zaman kaybetmek bence çok anlamsız” diye konuştu. Mosturoğlu benim muhatabım değil

Asıl yabancıyı serbest bırakırsak ihanet olur

Yabancı futbolcu sayısının serbest bırakılmaması eleştirilerinin yersiz olduğunu belirten Ulusoy, suçlamalara şu yanıtı verdi: “Yabancı futbolcu sayısını serbest bıraksaydık asıl o zaman Türk futboluna ihanet etmiş olurduk. Geleceği düşündük. Tüm hocalarla, teknik direktörümüzle konuştuk. Sonrasında da Türk futbolu adına sayıyı sınırlı tuttuk. Bugün tüm kulüpler karardan memnun.”

Mosturoğlu benim muhatabım değil

Haluk Ulusoy, Aziz Yıldırım’ın “Başkan’la ben muhatap olmuyorum. Şekip Mosturoğlu görüşüyor” sözlerine sert tepki gösterdi. Bir dönem yanında çalışan Mosturoğlu’nu muhatap almadığını belirten Ulusoy, “Şekip Mosturoğlu’nun Federasyon’da kimlerle görüşeceği belli. Ben Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’yım. Muhatabımda kulüplerin başkanları” dedi.

Fenerbahçe hani İzmir’i istiyordu?

Ulusoy, Türkiye Kupası finali hakkında ise şu açıklamayı yaptı: “Final neden İzmir’de diyorlar. 21 yıldır İzmir’de kupa finali oynanmadı. Kaldı ki, iki takımın da Ege’de çok sayıda taraftarı var. Onların da takımlarını izleme hakkı yok mu? Üstelik Fenerbahçe, Vestel Manisa maçını İzmir’de oynamak istiyor, çok seyircimiz var, diyordu. İşte fırsat. Ne oldu, bu sözlerini unuttular mı?”

Bugün

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde