Güler Sabancı butik otel açıyor

Güler Sabancı butik otel açıyor

Güler Sabancı, 25 yıllık özel asistanı Ayfer Şentürk ile Çeşme"deki tarihi Tosun Paşa Yalısı"nı restore ederek butik otele çevirdi

Güler Sabancı butik otel açıyor
16px
24px
10.06.2008 07:57
ABONE OLgoogle

SabancI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, holdingte 25 yıldır özel asistanı olan Ayfer Şentürk ile eşit ortaklık kurarak tarihi Tosun Paşa Yalısı"nı 3 milyon dolar yatırımla butik otele çevirdi. Çeşme"nin ünlü işadamlarından Mustafa Şentürk ile evli olan ve ilçede farklı yatırımları da bulunan Ayfer Şentürk, uzun yıllardır bakımsız durumdaki bu değerli binayı satın almasının ardından turistik tesis haline getirmek için kolları sıvadı. Şentürk, bu projeyi Güler Sabancı"ya açarak onun desteğini aldı.

2 yıl içinde aslına sadık kalınarak restore edilen ve Nars Ilıca adını taşıyan tesisle ilgili bilgi veren Otel Müdürü Ayşegül Eberdes, butik otelin 1 Temmuz"da ilk misafirlerini ağırlayacağını söyledi. İstanbul"da birçok yalıyı restore eden mimar Süreyya Saruhan tarafından yönetilen projenin tarihi yapısına rağmen yüksek teknolojiyle donatıldığını belirten Eberdes, 8 odalı otelde bir de termal havuz bulunduğunu kaydetti.

Otelin oda fiyatlarıyla ilgili henüz bilgi veremeyeceğini dile getiren Eberdes, “Otel konumu ve bina yapısı yapısı nedeniyle çok değişik kesimlerin ilgisini çekiyor. Müşteri kitlemizi A ve A artı olarak hedefledik” diye konuştu.

 Paşa"nın ılıca tedavisi için yapıldı

Tarİhİ binanın Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa"nın oğlu ve Habeş Valisi Tosun Paşa tarafından yaptırıldığının tahmin edildiğini belirten Eberdes, kesin olmamakla birlikte Tosun Paşa"nın yalıyı yakalandığı bir hastalık sonrası ılıcalarla tedavi olmak için yaptırdığını söyledi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde