Görüntüler izinsiz kullanıldı deyince Ahmet Kaya'nın filmine tedbir talebi geldi

Görüntüler izinsiz kullanıldı deyince Ahmet Kaya'nın filmine tedbir talebi geldi

Başrollerinde Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin gibi ünlü isimlerin yer aldığı 5 Nisan'da vizyona girecek "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filmi için flaş bir gelişme yaşandı. 2020 yılında vizyona giren "İki Gözüm Ahmet" filminin oyuncu ve yapımcılarından Eşref Bukan, vizyona girecek olan devam filmi "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filminin fragmanlarında haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

Görüntüler izinsiz kullanıldı deyince Ahmet Kaya'nın filmine tedbir talebi geldi
16px
24px
03.04.2024 09:58Güncelleme: 03.04.2024 10:03
ABONE OLgoogle

Sabah gazetesinden Armağan Yılmaz’ın haberine göre, filmin beyaz perdede yer almasına çok az bir zaman kala flaş bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda vizyona giren "İki Gözüm Ahmet" filminin yapımcısı, oyuncusu olan Eşref Bukan soluğu adliyede aldı.

Oyuncu ve yapımcı Eşref Bukan vizyona girecek olan "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filminde haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle mahkemeye dilekçe sundu.

FİLMDE HAK İHLALİ BAŞVURUSU

Dilekçede her iki sinema filminin isimlerinin neredeyse aynı olduğu, "İki Gözüm Ahmet" adlı sinema filminin isminin ardına "Sürgün" kelimesi eklendiği belirtildi.

Vizyona girecek olan "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filminin fragmanında, Eşref Bukan'ın yapımcı ve oyuncu olarak yer aldığı "İki Gözüm Ahmet" filminden onayı olmadan görüntü ve kesitlerin yer aldığı ifade edildi.

Dilekçede yaşanan bu durumun haklarının ihlal edildiğinin kanıtı olduğu kaydedildi.

FİLM İÇİN TEDBİR TALEP EDİLDİ

Yapımcı Eşref Bukan mahkemeye sunduğu dilekçede, "Dilekçe içerisinde sunulan delillerden dolayı, karşı taraf dinlenmeksizin sayın mahkemenin ivedilikle ihtiyati tedbir kararı vererek İki Gözüm Ahmet: Sürgün adlı filmin gösterime girerek yayınlanması ve çoğaltılmasının önlenmesini talep ediyoruz" beyanında bulundu.

Dilekçe sonrası ilerleyen günlerde Fikri Sınai Hukuk Mahkemesi filmle ilgili kararını verecek.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde