Görevden alınan müdür konuştu: Zerre kadar suçum yok

Görevden alınan müdür konuştu: Zerre kadar suçum yok

Elektrik kesintilerinin sorumlusu olarak açığa alınan TEİAŞ Genel Müdürü İlhami Özşahin, suskunluğunu bozdu: Suçsuzum. 31 yıldır TEİAŞ'ta çalıştığını söyleyen Özşahin, şunları söyledi...

Görevden alınan müdür konuştu: Zerre kadar suçum yok
16px
24px
07.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye'yi karanlıkta bırakan elektrik kesintisi nedeniyle hakkında soruşturma başlatılarak, açığa alınan TEİAŞ Genel Müdürü İlhami Özşahin sonunda patladı. Olaylar dizisinde kendisinin hedef gösterilmesine tepki gösteren Özşahin, "Zerre kadar suçum yok" dedi.

Bakanı uyarmıştım
Bundan aylar önce TEİAŞ'in önümüzdeki aylarda olabileceklerle ilgili bir rapor hazırladığım ve Enerji Bakam Hilmi Güler'e sunduğunu belirten Özşahin, şunları kaydetti: "31 yıldır burada çalışıyorum. Teknik bir adamım. Böyle bir hata yapabilecek biri miyim? Bakanlıkta çalışan binlerce insandan rastgele birini çekip beni sorun. Mutlaka tanır, size anlatır. Hazırladığımız rapor var. Bunu bakana sunmuşum. Bu rapordan neden bahsedilmiyor?"

Allah'ın işi demedim
Kendisiyle ilgili gayri resmi şekilde suçlu olduğu dedikoduları yayıldığını söyleyen Özşahin, "Ben teknik bir insanım. Teknik bir insan, bir arızayla ilgili " Allanın işi " der mi? " diye konuştu. Arızayla ilgili "Hiçbir kusurunuz olmadı mı" sorusuna Özşahin, "Eğer bir kusur varsa, bu toplucadır. Neden sadece iletim kusurlu da üretim de yok. Üretim nerede?" diye konuştu.

İşte o uyarı raporu
TEİAŞ'in raporunda, enerji arzındaki sıkıntı konusunda bazı risklere yer verilerek, "Bir an önce önlem alınması gerekli. 2006'nın ortasından itibaren üretim kapasitesinde düşüş başlayacak" denildi.

Gülümhan Gülten/Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde