Genelkurmay'da sıcak dakikalar

Genelkurmay'da sıcak dakikalar

Genelkurmay önünde, şüpheli davranışlarda bulunan 1 kişi gözaltına alındı. Şüpheli kişinin üzerinden 1 tabanca ile 2 tüfek çıktı. Kimliği belirlenen kişi 'mehdi' olduğunu iddia etti.

Genelkurmay'da sıcak dakikalar
16px
24px
08.08.2006 16:18
ABONE OLgoogle

Genelkurmay Başkanlığı güney nizamiyesi çevresinde görev yapan askeri personel, nizamiye çevresinde dolaşan ve şüpheli gördükleri bir kişiye kimlik sordu.

Askeri personel tarafından, şüpheli davranışlarda bulunan bu kişinin üzerinde yapılan aramada, 6.35 milimetre çapında bir silah, mavzer marka bir tüfek ile bir av tüfeği bulundu. Bu sırada, Genelkurmay Başkanlığı çevresinde görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de olay yerine geldi.

Adı açıklanmayan, ancak 45 yaşlarında olduğu bildirilen bu kişi, askeri personel tarafından emniyet ekiplerine teslim edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen bu kişiyle ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığı bildirildi.

YAKALANAN KİŞİ 'MEHDİ' OLDUĞUNU İDDİA ETTİ
     
Genelkurmay Başkanlığı önünde, şüpheli görülerek gözaltına alınan kişinin Mustafa B. olduğu belirlendi.

Genelkurmay Başkanlığı güney nizamiyesi çevresinde şüpheli hareketleri üzerine, askeri personel
tarafından kimlik sorulan ve üzerinde yapılan aramada, 6.35 milimetre çapında bir silah, mavzer marka bir tüfek ile bir av tüfeği bulunan kişinin kimliği tespit edildi.

Adının Mustafa B. olduğu belirlenen 45 yaşlarındaki şüpheli, bölgede görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Mustafa B'nin, yapılan ilk sorgusunda, 'Gebze'den geldiğini ve 'mehdi' olduğunu' söylediği öğrenildi.

Sorgusu devam eden ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Mustafa B'nin, hastanede sağlık kontrolünden geçirileceği bildirildi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde