Geleceğin tasarımcısına 20 bin YTL

Geleceğin tasarımcısına 20 bin YTL

E.C.A ve SEREL’in Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği ‘Su Dostu Tasarımlar’ yarışmasında heyecan, ödül töreni ile sona erdi. Birincilik ödülünüAnadolu Üniversitesi’nden Begüm Nazlı Bayındır kazandı.

Geleceğin tasarımcısına 20 bin YTL
16px
24px
30.05.2006 17:26
ABONE OLgoogle

Yarım asrı aşkın süredir yaşam kalitesini yükselten ürünler üreten Elginkan Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren E.C.A ve SEREL’in  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile birlikte düzenlediği ‘Su Dostu Tasarımlar’ Yarışması’nda dereceye girenler belirlendi. Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlenen gecede açıklanan sonuçlara göre, birincilik ödülü olan 20 Bin YTL’nin sahibi Anadolu Üniversitesi’nden Begüm Nazlı Bayındır oldu. 

İkincilik ödülü olan 9 Bin YTL’nin sahibi Mimar Sinan Üniversitesi’nden Uğraş Akpınar, üçüncülük ödülü olan 3 Bin 500  YTL’nin sahibi ise Mimar Sinan Üniversitesi’nden Cenk Aytekin  oldu. Sektör temsilcileri ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği gecede, mansiyon kazanan Ortadoğu Teknik Üniversitesinden Sami Savatlı ve ekibi ise  bin YTL ile ödüllendirildi. Ödül töreninde başarılarından dolayı beş öğrenciye teşvik ödülü verilirken yarışmanın ikinci aşamasına katılmaya hak kazanan toplam 18 öğrenciye E.C.A-SEREL ve Mimar Sinan Üniversitesi tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Her türlü bina ve alandaki ‘‘ıslak mekanlarda’’ kullanılan sistemlerin ‘‘su dostu’’ ilkeleri dikkate alınarak kullanıcıya dönük olarak yeniden tasarlanmasının amaçlandığı yarışmanın geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

MSGÜ Endüstri Ürünleri Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Küçükerman başkanlığında karar veren jüri şu isimlerden oluştu; Su Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zekai Şen, Yüksek Mimar Mühendis Cengiz Bektaş ve Emre Arolat, E.C.A Yapı Grubu Koordinatörü Muzaffer Zeren, ELMOR Şirket Müdürü Hakan Günderen, SEREL Proje Müdürü Ferruh Baran, VALFSEL Fabrika Müdürü Tülay Terzigil, VALFSEL Ar-ge Müdürü Ahmet Coşan, VALF A.Ş Teknik Müdürü Ramazan Köroğlu.

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Küçükerman, E.C.A–SEREL’in geleceğin Türk tasarımlarının yaratıcılıklarını desteklenmesine yönelik göstermiş olduğu bu anlamlı çabadan dolayı tüm E.C.A-SEREL yetkililerine teşekkür etti. E.C.A Yapı Koordinatörü Muzaffer Zeren, proje yarışması düzenleme hedeflerini şu sözlerle açıkladı; “Amacımız Türk tasarımcılarının ufkunu geliştirmek ve bununla beraber günümüzün en değerli yaşam kaynağı olan suyun kullanımı konusundaki yaratıcı düşünceleri çevreye ve insana duyarlı bir şirket olma vizyonumuz doğrultusunda gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktır”.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde